images/sample/slideshow/logo-loading.png

تالار گفتمان

سوالات خود را جست و جو کنید و اگر جوابی نیافتید، با ایجاد یک بحث جدید، از دیگران راهنمایی بگیرید
وكي عبارت است از پيغامی كه سرور به مرورگر شما مي فرستد و مرورگر شما اين پيغام را در یک فايل متني ( Text ) ذخيره مي كند.هر بار كه شما به سرور مورد نظر مراجعه مي كنيد(يعني يک صفحه از وب سايتي را كه روي آن سرور قرار دارد باز كنيد) يا به عبارت ديگر هر بار كه مرورگر شما در خواست يك صفحه از سرور مورد نظر مي كند اين پيغام را به آن سرور باز مي گرداند.

هدف اصلي كوكي ها شناسايي كاربران است تا تنظيماتي را كه كاربر بنا بر سليقه خود روي يک وب سايت انجام داده باز هم بتواند صفحه را با همان تنظيمات باز كند.به عنوان مثال شما در گوگل زبان خود را انتخاب مي كنيد،حالا زمانیکه مجددا وارد گوگل مي شويد،زبان مورد نظر شما به طور اتوماتيك انتخاب شده است،این کار به وسيله كوكي ها انجام مي شود.

در حقيقت از طريق كوكي ها سرور وب صفحات را مطابق عادت و سليقه شما باز مي كند و به اين طريق در وقت و حوصله شما صرفه جويي مي شود.كوكي ها چه مشکلاتی دارند؟

كوكي ها مكانيزم كاملي براي شناسايي نيستند،ولي كارهايي را ممكن مي سازند كه شايد بدون آنها انجام همين كارهاي ساده غير ممكن باشد.

افراد معمولاً از كامپيوترها به طور مشترک استفاده مي كنند و به وسيله اين كامپيوتر به اينترنت متصل مي شوند.كوكي ها نمي توانند نياز همه آنها را همزمان برآورده كنند.
وقتی كوكي ها پاك شوند

زمانيكه کوکی ها را پاک مي كنيد اگر سايتي را كه قبلاً بازديد كرده ايد بعد از اين عمل دوباره بازديد كنيد آن سايت شما را به عنوان يك كاربر جديد فرض خواهد كرد و براي شما يك كوكي جديد مي فرستد و به همين علت است كه بعضي از سايتها از شما مي خواهند كه در آنها ثبت نام كنيد.استفاده از چندین كامپيوتر برای استفاده از فضای مجازی

افراد در روز بيش از يک كامپيوتر براي دستيابي به اينترنت استفاده مي كنند.به عنوان مثال اگر شما يك كامپيوتر در محل كار و يك كامپيوتر در خانه و يک لپ تاپ براي خارج از اين دو محل استفاده مي كنيد براي هر كامپيوتري كه با آن به يک وب سايت متصل مي شويد كوكي هاي جداگانه ارسال مي شود و اين سبب مي شود كه تنظيمات خود را براي هر كامپيوتر به طور جداگانه انجام دهيد كه این کار خسته كننده است.
 1. zahra harsani
 2. مهندسی کامپیوتر
 3. جمعه, 08 خرداد 1394
 4.  اشتراک
هنوز نظری قرار داده نشده است
پاسخ صحیح Pending Moderation
3
رای
لغو
Good!tnx
هنوز نظری قرار داده نشده است
 1. بیش از یک ماه پیش
 2. مهندسی کامپیوتر
 3. # 1
پاسخ صحیح Pending Moderation
2
رای
لغو
https://encrypted-tbn2.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcT9gfKM0Hw3Y1L2rNPp_Up2dv1mMx1e1CaCBj3j8Xfac8ChiK08gg
هنوز نظری قرار داده نشده است
 1. بیش از یک ماه پیش
 2. مهندسی کامپیوتر
 3. # 2
 • صفحه :
 • 1


پاسخی ارسال نشده است
همچنین این پست قفل است و امکان ارسال نیز وجود ندارد
ham
javidan
faranovin2
nabisa
nbt.p
pol
tat
ayande
 
 
Top
آیا به تازگی با مجموعه اِپرا آشنا شده اید؟ آیا تمایل دارید اطلاعات بیشتری از ما داشته باشید؟ More details…