images/sample/slideshow/logo-loading.png

تالار گفتمان

سوالات خود را جست و جو کنید و اگر جوابی نیافتید، با ایجاد یک بحث جدید، از دیگران راهنمایی بگیرید
سیستم عامل موبایل اپل، یکی از سیستم عامل هایی است که به انصاف باید گفت، در هر نسخه جدید امکاناتی بسیار عالی را در کنار بهینه سازی های عملکردی و امنیتی به کاربران ارائه می‌کند؛ هرچند ‌نسخه 8 این سیستم عامل نتوانست آن گونه که باید توجه متخصصان و تحلیل گران را به خود جلب کند، گویا قرار است نسخه 9 امکاناتی خوب و بهینه را در اختیار کاربران قرار دهد.

مهم‌ترین تغییری که در iOS 9 اضافه شده، ‌قابلیت فورس تاچ (Force Touch) است که در حال حاضر ‌روی اپل واچ و برخی کامپیوترهای مک وجود دارد که گفته می شود، قرار است به آیفون 6اس و آیفون 6اس پلاس نیز اضافه شود. ‌این دو گوشی دارای صفحه نمایش ویژه ای هستند که اجزای خاص لازم برای پشتیبانی از این فناوری را دارا هستند. آیفون 6اس نیز مانند تاچپد مکبوک بازخورد لمسی real-time را برای کاربران فراهم می کند، به این معنا که کاربران زمانی که از حرکات فورس تاچ استفاده می کنند، پاسخی فیزیکی می‌گیرند.

ویژگیهای جدید در سیستم عامل موبایل اپل
سایت بی.جی.آر به نقل از 9to5mac نوشته، این ویژگی نه تنها در اپ‌های اپل، بلکه در اپ‌های سایر تولید‌کنندگان نیز کاربرد دارد و توسعه دهندگان می توانند از آن در طراحی اپ‌های iOS استفاده کنند. کاربرانی که در حال حاضر با حرکات فورس تاچ در مک بوک کار می کنند، می توانند کارکردهای مشابهی را در نقشه، تقویم و دیگر اپ های iOS 9 ببینند.

علی رغم آنکه این ویژگی بسیار جالب توجه است، کاربرد آن در آیفون به اندازه ساعت های اپل ضروری و لازم نیست. در واقع فورس تاچ در آیفون 6اس بیشتر برای سرعت بخشیدن به کار با این گوشی به کار می آید، به طوری که می تواند جایگزین برخی کاربردهای نگه داشتن طولانی دکمه آیفون شود.

در حالی که فورس تاچ می تواند باعث تمایز آیفون 6اس با دیگر گوشی های اپل شود، سایر ویژگی های iOS 9 برای همه دستگاه هایی که آن را اجرا می کنند، یکسان خواهد بود؛ از جمله این تغییرات، اضافه شدن پشتیبانی از Apple Pay در کشور کاناداست؛ هرچند هنوز زمان آن مشخص نشده است.

آی مسیج (iMassage) نیز چند ویژگی جدید از جمله پشتیبانی از اعلام خوانده شدن پیام در چت های گروهی و همچنین گزینش مخاطبان خاص برای فعال کردن این ویژگی در قبال آنها را تجربه می کند. به این ترتیب کاربران آن می توانند مشخص کنند، ‌کدام مخاطبان از خوانده شدن پیامی که فرستاده‌اند خبردار شوند، در حالی که این ویژگی قبلا برای تمام کاربران یا هیچ یک از آنها باید فعال می شد.

بهبود دیگر در iOS 9 به صفحه کلید آن مربوط است که طراحی بزرگ تری برای آن در نظر گرفته شده ‌و علاوه بر آن در حالت پورتره کنترل های بیشتری به آن اضافه می شود. همچنین اپل قصد دارد ویژگی کوئیک تایپ (QuickType) را مطلوب تر سازد.

نهایتا، اپل در نظر دارد اپ گیم سنتر را کنار بگذارد و اطلاعات بیشتری را برای اپلیکیشن های سلامتی اضافه کند.http://cdn.tabnak.ir/files/fa/news/1394/3/7/502731_702.jpg
 1. مهشید قادری عابد
 2. موبایل و تبلت
 3. شنبه, 09 خرداد 1394
 4.  اشتراک
هنوز نظری قرار داده نشده است
پاسخ صحیح Pending Moderation
3
رای
لغو
TnQ;)
هنوز نظری قرار داده نشده است
 1. بیش از یک ماه پیش
 2. موبایل و تبلت
 3. # 1
پاسخ صحیح Pending Moderation
2
رای
لغو
https://encrypted-tbn1.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcS4BS4Jz7HOEyMstDM-99T-9JaQHvHZwrxX4ZkuGvC6k0I0OL3U
هنوز نظری قرار داده نشده است
 1. بیش از یک ماه پیش
 2. موبایل و تبلت
 3. # 2
 • صفحه :
 • 1


پاسخی ارسال نشده است
همچنین این پست قفل است و امکان ارسال نیز وجود ندارد
ham
javidan
faranovin2
nabisa
nbt.p
pol
tat
ayande
 
 
Top
آیا به تازگی با مجموعه اِپرا آشنا شده اید؟ آیا تمایل دارید اطلاعات بیشتری از ما داشته باشید؟ More details…