images/sample/slideshow/logo-loading.png

تالار گفتمان

سوالات خود را جست و جو کنید و اگر جوابی نیافتید، با ایجاد یک بحث جدید، از دیگران راهنمایی بگیرید
گوگل در کنفرانس I/O سال گذشته بود که برای اولین بار از هدست واقعیت مجازی مقوایی کاردبورد ( Cardboard ) رونمایی کرد.به همراه این هدست اپلیکیشن مربوط به آن هم منتشر گردید که فقط نسخه اندرویدی آن ساخته شده بود.حالا در کنفرانس I/O امسال گوگل نسخه جدید این Cardboard را با ایجاد تغییراتی در آن و همچنین پشتیبانی از سیستم عامل iOS معرفی کرده است.
طراحی نسخه جدید با اندازه گوشی های جدیدتر تا سقف ۶ اینچ سازگار است و دیگر خبری از کنترل مغناطیسی در آن نیست. به جای این کنترل دکمه ای روی Cardboard کار گذاشته شده است که آن را قابل استفاده با هر گوشی هوشمندی می کند. مراحل فعال سازی این وسیله و هماهنگ سازی آن با گوشی نیز کوتاه تر از قبل شده است.
cardboard_io_2015
نکته حائز اهمیت دیگر عرضه اپلیکیشن واقعیت مجازی Cardboard برای سیستم عامل آی او اس است. این اپلیکیشن جدید به کاربران آیفون امکان کاوش در معابر شهری و تماشای اشیا سه بعدی را خواهد داد. تا به امروز تنها نسخه سازگار با اندروید این اپلیکیشن موجود بود که به تنهایی بیش از یک میلیون بار دانلود شده است. SDK یا کیت توسعه قرار داده شده در اختیار کاربران از سیستم عامل آی او اس نیز پیشتیانی می کند و توسعه دهندگان می توانند اپلیکیشن های سازگار با Cardboard خود را برای آیفون نیز تولید کنند.
  1. مرضیه سادات شجاعی
  2. پروژه و پایان نامه ی دانشجویی
  3. شنبه, 09 خرداد 1394
  4.  اشتراک
هنوز نظری قرار داده نشده است
پاسخ صحیح Pending Moderation
1
رای
لغو
PerFeCTTTT!

TnXXXXX
هنوز نظری قرار داده نشده است
  • صفحه :
  • 1


پاسخی ارسال نشده است
همچنین این پست قفل است و امکان ارسال نیز وجود ندارد
ham
javidan
faranovin2
nabisa
nbt.p
pol
tat
ayande
 
 
Top
آیا به تازگی با مجموعه اِپرا آشنا شده اید؟ آیا تمایل دارید اطلاعات بیشتری از ما داشته باشید؟ More details…