images/sample/slideshow/logo-loading.png

تالار گفتمان

سوالات خود را جست و جو کنید و اگر جوابی نیافتید، با ایجاد یک بحث جدید، از دیگران راهنمایی بگیرید
http://gadgetnews.ir/wp-content/uploads/2015/05/Huawei-LiteOS.jpg

LiteOS، سیستم عامل ۱۰ کیلوبایتی هواوی برای اینترنت اشیاء

همانطور که میدانید هواوی به تازگی سیستم عامل اختصاصی خود را برای گوشی های هوشمند طراحی کرده است. اما این سیستم عامل نه تنها برای اسمارت فون ها ساخته نشده بلکه با آنچه که ما تاکنون درباره سیستم عامل ها تصور می کردیم فاصله دارد. سیستم عاملی که امروز کمپانی چینی هواوی معرفی کرده برای توان بخشیدن به اینترنت اشیاء که شامل وسایلی بسیار ساده در حد مسواک هوشمند است کاربرد دارد و جالب است بدانید این سیستم عامل که LiteOS نام گذاری شده تنها ۱۰ کیلوبایت حجم دارد !

http://gadgetnews.ir/wp-content/uploads/2015/05/Huawei-LiteOS-2-620x349.jpg

با توجه به اینکه همه‌ی کمپانی‌ها پیش به سوی اینترنت اشیاء حرکت می‌کنند، هوآوی هم پیشاپیش مشغول آماده‌سازی یک سیستم عامل فوق‌العاده سبک شده است که روی ساده‌ترین سخت‌افزارها هم اجرای روانی داشته باشد. البته گجت‌های پوشیدنی مثل ساعت هوشمند، گردنبند هوشمند، دستبندهای سلامت و ورزشی و حتی خودروها هم می‌توانند از ابداع این کمپانی چینی بهره بگیرند. هوآوی می‌گوید در سال ۲۰۲۵ چیزی در حدود ۱۰۰ میلیارد ابزار به قلمروی اینترنت اشیاء پا می‌گذارد. همه‌چیز با هم مرتبط است و به تناسب این پیشرفت، سالانه ۲ میلیون حسگر جدید در سراسر جهان نیاز است.

هوآوی سیستم عامل LiteOS را به عنوان سیستم عاملی متن‌ باز معرفی کرده و از این رو توسعه‌دهندگان مختلف می‌توانند به پیشرفت آن کمک کنند. تولیدکنندگان هم با کمترین هزینه از آن بهره‌مند خواهند شد. البته مشخص نیست که آیا این سیستم عامل کاملاً متن‌ باز است یا محدودیت‌های کوچکی هم پیش روی توسعه‌دهندگان قرار دارد. سه قابلیت اساسی LiteOS، پیکربندی ناچیز، کشف سایر محصولات یا auto-discovery و متصل شدن به شبکه یا auto-networking است.

http://gadgetnews.ir/wp-content/uploads/2015/05/Huawei-LiteOS-1.jpg

هوآوی با رونمایی از سیستم عامل جدیدش روی این مسأله تأکید کرده که هدفش تولید وسایل هوشمند نیست بلکه صرفاً به دنبال ایجاد بستر خوب نرم‌افزاری برای اینترنت اشیاء است. از طرفی روی این نکته تأکید کرده که LiteOS با سیستم عامل‌های اندروید و iOS رقابت نمی‌کند و بازار هدف آن، گوشی‌ها و تبلت‌ها نیست بلکه صرفاً برای گجت‌های هوشمند طراحی شده است.
مثال جالبی که Xu مدیر بخش بازاریابی و استراتژی هوآوی آورده است : یک مسواک برقی هوشمند. مسواک هوشمند می‌تواند دفعات و کیفیت استفاده از مسواک را دنبال کرده و به کاربر بگوید که چه زمانی و به چه شکل استفاده از مسواک، بهینه‌تر است.
ارجاعات
 1. http://gadgetnews.ir/52281/huawei-internet-of-things-operating-system-lite-os/
 2. http://theverge
 1. Arezoo Bazargani
 2. سیستم عامل
 3. یکشنبه, 10 خرداد 1394
 4.  اشتراک
هنوز نظری قرار داده نشده است
پاسخ صحیح Pending Moderation
2
رای
لغو
شیرین میگم همه رفتند تو کار هوشمند سازی، چطوره تو هم این ناسا رو ول کنی بیای با هم دیگه بریم تو کار هوشمند سازی، :D :D :D :D
فقط یه مشکلی هست اونم اینه که دیگه هر چی بوده هوشمندش کردند برای ما چیزی نذاشتند که ما هم یه چیزی رو هوشمندش کنیم :D :D :D :D :D :D :D :D
هنوز نظری قرار داده نشده است
 1. بیش از یک ماه پیش
 2. سیستم عامل
 3. # 1
 • صفحه :
 • 1


پاسخی ارسال نشده است
همچنین این پست قفل است و امکان ارسال نیز وجود ندارد
ham
javidan
faranovin2
nabisa
nbt.p
pol
tat
ayande
 
 
Top
آیا به تازگی با مجموعه اِپرا آشنا شده اید؟ آیا تمایل دارید اطلاعات بیشتری از ما داشته باشید؟ More details…