All for Joomla All for Webmasters

images/sample/slideshow/logo-loading.png

تالار گفتمان

سوالات خود را جست و جو کنید و اگر جوابی نیافتید، با ایجاد یک بحث جدید، از دیگران راهنمایی بگیرید
http://gadgetnews.ir/wp-content/uploads/2015/05/google-Project-Soli.jpg

تماشا کنید : پروژه Soli ، تکنولوژی جادویی گوگل در کنفرانس I/O 2015

به نظر می رسد فناوری های عجیب و غریبی که پیش از این فقط در فیلم های علمی، تخیلی شاهد آن بودیم اکنون یکی یکی به واقعیت مبدل می شود. Google ATAP یا همان تیم پروژه‌ های پیشرفته گوگل در کنار رونمایی از پروژه ژاکارد از یک تکنولوژی جدید و انقلابی دیگر با نام پروژه سولی (Project Soli) در کنفرانس I/O 2015 رونمایی کرد. پروژه سولی یک تکنولوژی جادویی است که ما را قادر می سازد انواع اقسام دستورات را بدون لمس کردن ، برای ابزارهای دیجیتالی با انگشتان دستمان ارسال کنیم!

پروژه سولی در حقیقت یک محصول پوشیدنی است، اما نه آن چیزی که شما از یک محصول پوشیدنی انتظار دارید. Google ATAP به خوبی میداند که بهترین روش برای برقراری ارتباط با دستگاه ها، دست ما انسان هاست، و از همین روی، فناوری را ارائه داده است که بواسطه آن، شما می توانید از دستان و انگشتان خود به عنوان تنها رابط کاربری که احتیاج پیدا خواهید کرد استفاده کنید.
برای فراهم کردن تعامل بهتر با گجت‌ها، ایوان پوپیرو یکی از اعضای تیم ATAP گوگل، در این پروژه دکمه‌هایی را تعبیه کرده است. تیم ATAP گوگل مسئولیت تحقیق روی تکنولوژی‌های پیشرفته و محصولات را دارد. یکی از دستاوردهای این تیم لباس‌های هوشمند با پارچه‌های خاص است و امسال نیز این تیم روی محصولات پوشیدنی کار می‌کند. بر اساس گفته‌ی مهندسان گوگل، بخش‌های مختلف بدن انسان نسبت به تماس با اشیا حساسیت یکسانی ندارند؛ به همین دلیل انگشت‌های دست ۲۰ برابر قوی‌تر از بقیه‌ی اعضای بدن از نظر دقت در تشخیص اشیا قوی‌تر است.

http://video.businessinsider.com/840a7f1e-22df-4d3a-9df5-6d82f439a076.mp4

پروژه سولی در واقع یک چیپ مجهز به رادار می باشد که به حدی کوچک است که می تواند درون یک ساعت هوشمند یا هر محصول پوشیدنی جاسازی گردد. این رادار کوچک می تواند حرکات شما را به طور همزمان دریافت کند و از حرکات دست و انگشتان شما برای تغییر دادن سیگنال های خود استفاده می کند.

http://www.zoomit.ir/images/94/03/project-soli-3-600x324.jpghttp://gadgetnews.ir/wp-content/uploads/2015/05/google-Project-Soli-11-620x290.jpg

این فناوری می تواند حرکت را با توانایی و دقت فراتر از میلی متر تشخیص دهد و به همین جهت می تواند حکم یک رابط کاربری خوب را داشته باشد.هرگونه حرکتی که با دست انسان انجام شود ، از تکان دادن آن به طرفین گرفته تا مشت کردن و خم کردن انگشتان می تواند سیگنال رادار را عوض کرده و دستوری را برای اجرا ارسال کند.

http://video.businessinsider.com/9fcc6e28-4217-417c-8b39-b7ef12155a72.mp4

معمولا تعامل ساعت‌های هوشمند و گجت‌های پوشیدنی در مقایسه‌ با دیگر ابزارهای هوشمند دشوار است، زیرا با دست و انگشت‌ها همیشه نمی‌توان به راحتی آن‌ها را کنترل کرد. ایوان پوپیرو در این خصوص گفت :

دست‌های ما ابزارهای بی‌نظیری هستند، زیرا بسیار سریع‌ عمل کرده و دقت بالایی دارد؛ به خصوص زمانی که ما به کمک انگشتان دست، ابزاری را کنترل می‌کنیم.


در پروژه‌ی Soli، مهندسان گوگل از فرکانس ۶۰ گیگاهرتزی استفاده کردند و این فرکانس حرکات و ژست‌های دست را به خوبی شناسایی می‌کند. علاوه بر این دو فرستنده و چهار گیرنده در این پروژه به کار برده شده که عملیات شناسایی و حذف نویز را تسریع کرده و با دقت بالایی حرکات انگشت دست را شناسایی می‌کند. از جمله مزایای این پروژه می‌توان به زاویه دید ۱۸۰ درجه‌ای، پوشش فاصله‌ی ۵ سانتی‌متر تا ۵ متر و فرکانس زیاد اشاره کرد. تیم ATAP گوگل، چیپ بسیار ریزی را در این محصول جدید خود تعبیه کرده‌اند؛ این چیپ به قدری کوچک است که می‌تواند در یک ابزار پوشیدنی به کار برده شود. دقت این تکنولوژی بسیار بالا است، اگر دستان خود را در بالای این چیپ قرار دهید، می‌تواند به راحتی حرکات انگشت و ژست‌های دست را شناسایی کند. گوگل در این پروژه اطلاعاتی را که از شناسایی حرکات دست، به دست آمده به دستگاه دیگری که ژست‌های حرکتی را به خوبی درک می‌کند، ارسال می‌کند.

http://www.zoomit.ir/images/94/03/project-soli-4-600x276.jpg

این پروژه اکنون در مراحل اولیه خود به سر می برد اما در کنفرانس گوگل I/O امسال کلی طرافدار جمع کرد و مطمئنا یکی از بهترین رابط های کاربری برای محصولات پوشیدنی خواهد بود. شما می توانید بدون آنکه به محصول پوشیدنی خود دست بزنید با آن ارتباط برقرار کنید. دیگر خبری از زدن روی نمایشگر با انگشتان نخواهد بود، و گرچه عرضه چنین سیستم رابط کاربری مبتنی بر رادار چند سال آینده خواهد بود اما ابزار لازم برای تهیه آن بزودی آماده خواهد شد. API ها و کیت طراحی این فناوری تا اواخر سال جاری موجود خواهد بود.
توسعه دهندگان می‌توانند به کمک این کیت و تکنولوژی Soli، بازی‌هایی را طراحی کنند که بدون نیاز به لمس دسته‌ی بازی، بتوان بازی‌ کرد.

نمونه های اولیه این محصول در کنفرانس گوگل آی او امسال به نمایش گذاشته شد و خیلی ها از آن استقبال کردند. همه کارها مانند زدن روی صفحه، اسکرول کردن نمایشگر، تنظیم ساعت، برقراری تماس یا غیره می تواند بر اساس این فناوری به صورت مجازی و با حرکت های دقیق انگشتان دست شما انجام شود.

ویدیوهای زیر درک بهتری را از این فناوری به شما ارائه خواهد داد :
http://www.aparat.com/v/OBGyk
http://www.aparat.com/v/7oUSJ
ارجاعات
 1. http://gadgetnews.ir/53055/%D8%AA%D9%85%D8%A7%D8%B4%D8%A7-%DA%A9%D9%86%DB%8C%D8%AF-%D9%BE%D8%B1%D9%88%DA%98%D9%87-soli-%D8%8C-%D8%AA%DA%A9%D9%86%D9%88%D9%84%D9%88%DA%98%DB%8C-%D8%AC%D8%A7%D8%AF%D9%88%DB%8C%DB%8C-%DA%AF%D9%88/
 2. http://businessinsider
 3. http://www.aparat.com/v/OBGyk
 4. http://www.zoomit.ir/it-news/20996-project-soli-applies-radar-tech-to-interfacing-with-wearables
 5. http://www.aparat.com/v/7oUSJ
 1. Arezoo Bazargani
 2. طراحی و مهندسی
 3. دوشنبه, 11 خرداد 1394
 4.  اشتراک
هنوز نظری قرار داده نشده است
پاسخ صحیح
پاسخ صحیح Pending Moderation
3
رای
لغو
دوستان پیشنهاد میکنم حتما ویدئوهاش رو ببینید
به شخصه وقتی ویدئوش رو دیدم خیلی بیشتر خوشم اومد ;) ;) ;)
هنوز نظری قرار داده نشده است
 1. بیش از یک ماه پیش
 2. طراحی و مهندسی
 3. # لینک
پاسخ صحیح Pending Moderation
2
رای
لغو
واقعاااا احسنت احسنت بارکلااااا :) :) :)
بسیار عالــــــــــــــــــــــــی بود

قدردانی ویژه از متخصص بازرگانی گرامی:) :)
هنوز نظری قرار داده نشده است
 1. بیش از یک ماه پیش
 2. طراحی و مهندسی
 3. # 1
پاسخ صحیح Pending Moderation
2
رای
لغو
Shirin Khodabakhshنوشت:

واقعاااا احسنت احسنت بارکلااااا :) :) :)
بسیار عالــــــــــــــــــــــــی بود

قدردانی ویژه از متخصص بازرگانی گرامی:) :)


خواهش میکنم خانم متخصص عزیز;) ;) ;)

http://s3.picofile.com/file/8192148076/ScreenHunter_04_Oct_14_05_21.jpg
هنوز نظری قرار داده نشده است
 1. بیش از یک ماه پیش
 2. طراحی و مهندسی
 3. # 2
 • صفحه :
 • 1


پاسخی ارسال نشده است
همچنین این پست قفل است و امکان ارسال نیز وجود ندارد
ham
javidan
faranovin2
nabisa
nbt.p
pol
tat
ayande
 
 
Top
آیا به تازگی با مجموعه اِپرا آشنا شده اید؟ آیا تمایل دارید اطلاعات بیشتری از ما داشته باشید؟ More details…