images/sample/slideshow/logo-loading.png

تالار گفتمان

سوالات خود را جست و جو کنید و اگر جوابی نیافتید، با ایجاد یک بحث جدید، از دیگران راهنمایی بگیرید
پزشکان آمریکایی به تازگی دریافتند علت اصلی بروز بیماری دیابت نوع دو ممکن است بر اثر قرار گرفتن در معرض ماده سمی تولید شده توسط باکتری استافیلوکوکوس اورئوس باشد.

یافته های به دست آمده می تواند با نتایج تحقیقاتی که از تاثیر متقابل میکروب بر میکروبیوم (Microbiome) در بروز بیماری هایی همچون سرطان گردن رحم حکایت دارد، هم راستا باشد.

در این مطالعه جدید پزشکان آمریکایی تعدادی خرگوش را برای مدت زمان طولانی در معرض ماده سمی تولید شده توسط باکتری استافیلوکوکوس اورئوس قرار دادند که بروز بسیاری از علائم دیابت نوع دو از جمله مقاومت انسولینی را در آنها مشاهده کردند.

در انسان چاق یکی از فاکتورهای خطرزای اصلی در بروز دیابت نوع دو است. همچنین چاقی موجب تغییر میکروبیوم است. در مطالعات پیشین آمده است سوپر آنتی ژن های تولید شده توسط باکتری استافیلوکوکوس اورئوس سیستم ایمنی را دچار اختلال می کند و بر بدن تاثیر نامطلوب می گذارد.

به گزارش خبرگزاری یونایتدپرس، پزشکان آمریکایی بر این باورند با افزایش وزن تعداد قابل توجهی از باکتری استافیلوکوکوس اورئوس روی سطح پوست قرار می گیرد در نتیجه موجب می شود فرد در معرض سوپر آنتی ژن ناشی از این باکتری قرار گیرد که خود عامل بروزعلائم دیابت نوع دو به حساب می آید.
  1. مهتا چهره ساز
  2. صنایع پزشکی
  3. پنج شنبه, 14 خرداد 1394
  4.  اشتراک
هنوز نظری قرار داده نشده است
پاسخ صحیح Pending Moderation
1
رای
لغو
مطلب جالبی بود ممنون;)
هنوز نظری قرار داده نشده است
  1. بیش از یک ماه پیش
  2. صنایع پزشکی
  3. # 1
  • صفحه :
  • 1


پاسخی ارسال نشده است
همچنین این پست قفل است و امکان ارسال نیز وجود ندارد
ham
javidan
faranovin2
nabisa
nbt.p
pol
tat
ayande
 
 
Top
آیا به تازگی با مجموعه اِپرا آشنا شده اید؟ آیا تمایل دارید اطلاعات بیشتری از ما داشته باشید؟ More details…