images/sample/slideshow/logo-loading.png

تالار گفتمان

سوالات خود را جست و جو کنید و اگر جوابی نیافتید، با ایجاد یک بحث جدید، از دیگران راهنمایی بگیرید
http://www.beytoote.com/images/stories/computer/hhc2236.jpg
سرآشپران حرفه‌ای سال‌ها آموزش می‌بینند تا یاد بگیرد دقیقا چگونه مرغ برشته شده و یا کیک پای توت‌فرنگی بپزند. اما راه جدیدی وجود دارد که بدون آموزش به همان نتیجه دست یافت. یک استاراپ در سانفرانسیسکو اجاقی هوشمند به نام June تولید کرده که به طور اتوماتیک غذایی که در آن قرار می‌گیرد را تشخیص می‌دهد و آن را کاملا می‌پزد.

اجاق هوشمند June که روی میز قرار می‌گیرد آنقدر بزرگ هست که بتوان یک پیتزا یا مرغ درسته را در آن قرار داد. ویژگیهای اجاق هوشمند June یک صفحه نمایش 5 اینچی، ترازوی دیجیتالی و پردازنده Nvidia دارد. در شیشه‌ای آن عمل‌آوری شده تا داغ نشود و المنت‌های گرم‌کننده داخلی آن از فیبر کربنی ساخته شده و همچنین دارای قابلیت تنظیم وای‌فای را دارد.

اما چیزی که باعث وجه تمایزاجاق هوشمند June با دیگر وسایل خانه را سبب می‌شود، نرم‌افزار و سخت‌افزاری است که توانایی تشخیص غذایش را فراهم می‌کند. داخل اجاق هوشمند June یک دوربین HD قرار دارد که با الگوریتم‌های هوشمند ماشینی ترکیب می‌شود و ترازوی تعبیه شده در آن نوع غذایی که در آن قرار گرفته و زمان لازم برای پخت را تشخیص می‌دهد. شرکت هوشمند June گفته که در حال حاضر توانایی تشخیص غذاهای رایج مانند گوشت‌ها و نان را دارد اما در آینده دقیق‌تر خواهد شد و پایگاه داده‌اش گسترش می‌یابد. مدیر و موسس شرکت اجاق هوشمند June ، مت وان هورن، گفت: “در حال حاضر استیک، مرغ، ماهی سفید، ماهی سالمون، بیکن، خمیر کیک، مخلوط براونی، تست و همبرگر را تشخیص می‌دهد.”

اجاق هوشمند June,اجاق گاز هوشمند,ویژگیهای اجاق هوشمند June

داخل اجاق هوشمند June یک دوربین HD قرار دارد

به همراه این اجاق هوشمند یک اپ هم ارائه می‌شود که روی پروسه پخت غذا نظارت دارد و وقتی کار انجام شد و یا نزدیک به انتهای کار باشد، هشدارهایی ارسال می‌کند. از این اپ می‌توان برای کنترل از راه دور نیز استفاده نمود تا دمای اجاق Juneرا تغییر داد و یا کاملا آن را خاموش نمود. همچنین تصاویری زنده از دوربین اجاق گازهوشمند را پشتیبانی می‌کندوازکاربردهای اجاق هوشمند تا بتوان بر پروسه پخت از راه دور نظارت داشت. این اپ دستور پخت‌هایی نیز ارائه می‌دهد تا به کاربر برای تصمیم‌گیری در پخت غذا کمک نماید.
در آخر، June دارای یک دماسنج هسته‌ای است تا بتواند دمای درونی آنچه در حال پخت است را مشخص کند درست مانند دماسنج‌های دستی که در استیک و پخت استفاده می‌شود.

http://www.beytoote.com/images/stories/computer/hhc2235.jpg
ارجاعات
  1. http://nikoo.com
  1. Saba ghadarloo
  2. طراحی و مهندسی
  3. پنج شنبه, 04 تیر 1394
  4.  اشتراک
هنوز نظری قرار داده نشده است
پاسخ صحیح Pending Moderation
0
رای
لغو
بسیـــــــــــــــــــــــــار جالب بود

http://duke.kenai.com/misc/.Midsize/DukeSezThanks.gif.png
هنوز نظری قرار داده نشده است
  1. بیش از یک ماه پیش
  2. طراحی و مهندسی
  3. # 1
  • صفحه :
  • 1


پاسخی ارسال نشده است
همچنین این پست قفل است و امکان ارسال نیز وجود ندارد
ham
javidan
faranovin2
nabisa
nbt.p
pol
tat
ayande
 
 
Top
آیا به تازگی با مجموعه اِپرا آشنا شده اید؟ آیا تمایل دارید اطلاعات بیشتری از ما داشته باشید؟ More details…