images/sample/slideshow/logo-loading.png

تالار گفتمان

سوالات خود را جست و جو کنید و اگر جوابی نیافتید، با ایجاد یک بحث جدید، از دیگران راهنمایی بگیرید
لپ تاپ ها یك مزیت بزرگ نسبت به كامپیوترهای رومیزی دارند اونم قابل حمل بودنشون هست و در هر لحظه اطلاعات و نرم افزارهای كاربردی شما در دسترس شماست . با یك كارت http://en.wikipedia.org/wiki/Wireless">wireless شما می تونید در حین جابجایی مكانی نیز به اینترنت متصل باشید و ایمیل خود را چك كنید یا در اینترنت جستجو كنید . در عوض قیمت كامپیوترهای رومیزی به مراتب ارزانتر از لپ تاپ هاست . هرچند قیمت لپ تاپ ها هم علیرغم كاربردهای گوناگون ، رویه نزولی به خودش گرفته

در حالت كلی قبل از تصمیم در مورد انتخاب بین كامپیوتررومیزی و لپ تاپ باید ببینید قصد شما از داشتن یك كامپیوتر چیه ؟ در ادامه بعضی فاكتورها رو بیان میكنم .

وزن ، اندازه و قابلیت حملیك لپ تاپ معمولی وزنی بین 2 تا 3.5 كیلوگرم داره . این در حالیه كه لپ تاپ های فوق سبك مثل مك بوك ایر (http://www.elmefarda.com/">mac book air) وزنش حدود 1.3 كیلوگرم هستش. سایز تصویر اغلب لپ تاپ ها بین 8 تا 10 اینچ هست كه برای جستجو در اینترنت و چك كردن ایمیل خود مناسبه اما برای انجام بازی با گرافیك بالا و همچنین استفاده از فایل های مالتی مدیا خب مسلما كامپیوترهای رومیزی كه صفحه نمایش بزرگتری نسبت به لپ تاپ ها دارند مناسب هستند.

اگر كامپیوتر رومیزی دارید پس حتما میز كامپیوتر هم دارید و این خود یك معضل در آپارتمانهای كوچك به شمار میره. وزن یك كامپیوتر رومیزی شامل مانیتور و كیبورد حدودا 12 كیلو گرم هست كه خب سنگینه .

قیمت و قابلیت اعتماد

همونطور كه می دونید قیمت كامپیوتر رومیزی تقریبا نصف لپ تاپ است . این در حالیه كه لپ تاپ ها به خاطر قابل حمل بودنشون، بیشتر در معرض ضربه و برخورد قرار دارد همچنین به خاطر كم حجم بودنشون قطعات به صورت فشرده جاسازی شده اند و در صورت خرابی ، هزینه تعمیر آنها نیز زیاد می شود.

اتصال به دنیای مجازی

هم كامپیوترها و هم لپ تاپ ها به نحوی مشابه سیستم اتصال به دنیای مجازی رو با تكنولوژی های استاندارد مثل مودم های dial-up و مودم های DSL ، اترنت و شبكه های بیسیم (http://www.elmefarda.com/%D8%AA%D9%81%D8%A7%D9%88%D8%AA-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A8%D9%84%D9%88%D8%AA%D9%88%D8%AB-%D9%88-%D9%88%D8%A7%DB%8C%D8%B1%D9%84%D8%B3/">Wireless) ، پشتیبانی می كنند.به خاطر قابل حمل بودن لپ تاپ ، شما می تونید هر جاكه سیستم wireless آنتن داشته باشد به اینترنت وصل شوید.

سرقت

به دلیل كوچكی لپ تاپ و وزن كم آن ، همیشه در معرض سرقت یا زورگیری می باشد و شما میبایست آن را همواره كنار خود نگه دارید و یا از كیفهای گمراه كننده و ضد سرقت استفاده كنید.

نتیجه مقایسه لپ تاپ با كامپیوتر رومیزی:

قیمت كمتر ، كاربردهای بیشتر ، عدم دسترسی دیگران به اطلاعات شما و قابلیت اعتماد بیشتر از مزیت های كامپیوترهای رومیزی است

اتصال wireless در نقاط مختلف ، قابل حمل بودن و وزن و حجم كم از مزایای لپ تاپ هاست.
  1. نیلوفر آخشیجان
  2. مهندسی کامپیوتر
  3. پنج شنبه, 04 تیر 1394
  4.  اشتراک
هنوز نظری قرار داده نشده است
پاسخ صحیح Pending Moderation
1
رای
لغو
https://encrypted-tbn1.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcQD-ZJS5XCWA9vrGX1QU52-caJcGVD107oG-4m4GBqjXL8mpnwWrw
هنوز نظری قرار داده نشده است
  1. بیش از یک ماه پیش
  2. مهندسی کامپیوتر
  3. # 1
  • صفحه :
  • 1


پاسخی ارسال نشده است
همچنین این پست قفل است و امکان ارسال نیز وجود ندارد
ham
javidan
faranovin2
nabisa
nbt.p
pol
tat
ayande
 
 
Top
آیا به تازگی با مجموعه اِپرا آشنا شده اید؟ آیا تمایل دارید اطلاعات بیشتری از ما داشته باشید؟ More details…