images/sample/slideshow/logo-loading.png

تالار گفتمان

سوالات خود را جست و جو کنید و اگر جوابی نیافتید، با ایجاد یک بحث جدید، از دیگران راهنمایی بگیرید
چگونه با امکانات گوگل در زمان خود صرفه جویی کنیم؟

http://www.gooyait.com/uploads/google-time-save-840x420.jpg

سرویس ایمیل گوگل در ماه آپریل متولد شد و حالا به قدری رشد کرده که خیلی ها بدون آن نمی توانند زندگی کنند! کاربردهای فراوان Gmail برای بسیاری از افراد بسیار مورد نیاز هستند اما بگذارید در مورد این ویژگی ها کمی بیشتر صحبت کنیم. می خواهیم در این مطلب به یکسری ویژگی های رایج سرویس مورد بحث اشاره کنیم. گوگل ابزارهایی آماده کرده که همگی می توانند در زمان شما برای انجام بسیاری از امور روزمره صرفه جویی کنند. در ادامه به معرفی این امکانات و ابزارها می پردازیم.

لیستی از وظایفی که باید انجام شوند :

http://www.gooyait.com/uploads/Google-Tasks.jpg

سرویس Google Tasks معمولا باعث می شود تا کمتر دچار درگیری های ذهنی برای انجام کارها باشید. می توان از این امکان برای ایجاد لیستی از وظایف که بر اساس ایمیل ها هستند، بهره برد.
یکی از مهندسان گوگل به نام مت کاتز نیز این عقده را دارد که استفاده از Google Tasks می تواند برای مدیریت لیست وظایف و کارهایی که باید انجام شوند مورد استفاده ی کاربران قرار گیرد. بنابراین اگر از افرادی هستید که روزانه باید کارهای مختلفی انجام دهید و در مدیریت این کارها با مشکل مواجه شده اید استفاده از سرویس مورد بحث می تواند برایتان بسیار مفید باشد.

یادآوری قرار ملاقات های ویدئویی :

http://www.gooyait.com/uploads/Google-Calendar1.jpg

افزودن یک لینک از گوگل پلاس و یا Hangouts به رویدادهای تقویمی با یک کلیک امکان پذیر است. با اینکار شما با یک تیر دو نشان زده اید. اغلب مواقع افراد برای دیدارهای خود در Hangouts یک ایمیل جداگانه را برای شخص مورد نظر ارسال می کنند یا آن را نزدیک به زمانی که قرار است ملاقات صورت گیرد به وی یادآوری می کنند.
برای تنظیم این ویژگی در Hangout می توانید مراحل زیر را طی کنید:
• به تقویم گوگل بروید و بر روی Create کلیک کنید.
• جزئیات رویداد مورد نظر خود را وارد کنید.
• سپس بر روی Add Video Call کلیک کنید و تمام اطلاعات را در یکجا خواهید داشت. سپس بر روی Save کلیک کنید.

خواندن سریعتر ایمیل ها با استفاده از Gmail Auto Advance :

http://www.gooyait.com/uploads/Gmail-Auto-Advance.png

خودتان را فرض کنید! چند بار در طول یک روز تب های مختلف را در Gmail خود باز می کنید و می بنید؟ اما می توان با روشی بهتر باز هم سرعت بیشتری در خواندن ایمیل ها را تجربه کرد. یک ویژگی به نام Auto-Advance وجود دارد که در زمان شما صرفه جویی خواهد کرد و به کاربرانی که صندوق ورودی ایمیل انها خیلی شلوغ است استفاده از آن پیشنهاد می شود.
Gmail به نحوی رفتار می کند که پس از حذف یک پیام شما را به صندوق ورودی منتقل می کند یا یک گفتگو را به حالت بی صدا در می آورد. فعال کردن حالت Auto-Advance باعث می شود تا در دفعات آینده، بتوانید پس از حذف ایمیل ها به ایمیل بعدی یا قبلیتان بروید. همین چند ثانیه شاید زیاد به چشم نیاید اما برای افرادی که ایمیل های زیادی دریافت می کنند می تواند به میزان قابل توجهی به چشم بیاید.
برای دسترسی به این بخش بر روی آیکون تنظیمات که با شکل چرخ دنده مشخص شده کلیک کرده و سپس به مسیر Settings > Labs بروید. در این قسمت می توانید ویژگی مورد بحث را به صورتی که خود می خواهید فعال کنید.

http://s6.picofile.com/file/8188820068/%D8%A7%D9%BE%D9%84%D9%88%D8%AF.png
ارجاعات
  1. http://www.makeuseof.com/
  2. http://www.gooyait.com/1394/01/07/save-time-10-underused-google-features.html
  1. Arezoo Bazargani
  2. کتب ها ، مقالات و جزوه های آموزشی
  3. یکشنبه, 27 ارديبهشت 1394
  4.  اشتراک
هنوز نظری قرار داده نشده است


پاسخی ارسال نشده است
همچنین این پست قفل است و امکان ارسال نیز وجود ندارد
ham
javidan
faranovin2
nabisa
nbt.p
pol
tat
ayande
 
 
Top
آیا به تازگی با مجموعه اِپرا آشنا شده اید؟ آیا تمایل دارید اطلاعات بیشتری از ما داشته باشید؟ More details…