images/sample/slideshow/logo-loading.png

تالار گفتمان

سوالات خود را جست و جو کنید و اگر جوابی نیافتید، با ایجاد یک بحث جدید، از دیگران راهنمایی بگیرید
http://frawin.com/files/2015/04/Microsoft-hololens-interaction-1024x682.jpg
تمام نگاري يا هولوگرافي (Holography) روشي از تصويربرداري و توليد تصاوير سه‌بعدي است.تمام‌نگاري از نظر ثبت اطلاعات بر روي فيلم، به عکاسي شباهت دارد، اما شيوه‌ها و وسايل کار براي ايجاد اين تصوير کاملاً متفاوتند. در هالوگرام يا تمام نگاري اطلاعات مربوط به هر سه بُعد در تصوير ثبت شده است و ناظر از ديدن تمام‌نگاشت احساس برجستگي در تصوير مي‌کند. حتي بيش از آنچه در برجسته‌بيني معمول است، بُعد در برجسته‌نمايي را به تعبيري مي‌شود بعد کاذب ناميد، چون فقط از يک زاويه (همان زاويه‌اي که دوربين‌ها موقع عکسبرداري مستقر بوده‌اند) مي‌شود تصوير را مشاهده کرد، در حالي که در تمام‌نگاري، منظره? بازسازي شده را از زواياي متعدد مي‌توان ديد و ناظر با حرکت دادن سر خود، تأثير ناشي از اختلاف منظر را حس خواهد کرد.
http://ojekafasi.com/wp-content/uploads/2015/01/hololens-1.jpg
با استفاده از هولو لنز، زندگي وارد سبک و مرحله اي جديد مي شود. که مي توان درون اپليکشن ها و ويجت هاي مورد نظر به کار هاي روزمره خود برسيم. براي مثال مي توان گالري، ويدئو ها و .. متفاوت را روي ديوار با سايز مورد نظر داشته باشيم و آن را کنترل کنيم. ويجت آب و هوا نيز به صورت پک سه بعدي جذابي قابل اجرا روي ميز يا زمين است. مي توان اسکرين را به گونه اي تنطيم کرد که با حرکت کاربر، صفحه اسکرين نيز روبروي چشم وي جابه جا شود.
http://www.siciliajournal.it/wp-content/uploads/2015/07/3-750x400.jpg
از ويژگي هاي بسيار جذاب هولو لنز قابليت کنترل آن است که توسط سنسور هاي عمقي اجرا مي شود و حرکت دست کاربر را تشخيص مي دهد. مشابه اين عملکرد را پيش تر در کينکت و ماينکرفت مايکروسافت تجربه کرده ايم. زندگي در دنياي هولوگرافيک هولو لنز قطعا رويکردي متفاوت را به مردم جهان ارائه خواهد کرد.
http://i2.cdn.turner.com/money/dam/assets/150121153516-microsoft-hololens-thumb-620x348.png
مايکروسافت از نوآوري بزرگ بعدي خودش رونمايي کرد: وينـدوز هولـوگرافـيک! اين يک وسيله ي تکميل شده ي تجربه ي واقعيت مجازي است که با خود يک هدست به همراه دارد. اما راه حل مايکروسافت هولوگرام ها را به دنياي اطراف شما مي آورد. هدست “هـولـو لـنـز” (HoloLens) اينطور توضيح داده شده است: “پيشرفته ترين کامپيوتر هولوگرافيکي که تا به حال دنيا به خودش ديده است.” اين وسيله يک کامپوتر درون خود دارد که شامل يک پردازنده، يک پردازنده ي گرافيکي (GPU)، و يک پردازنده ي هولوگرافيک اختصاصي است.
http://core1.staticworld.net/images/article/2015/05/hololens-100582770-large.png
نمايش کارکرد عملي هولو لنز، خبر از چشم انداز بلند پروازانه ي آينده ي کامپيوتر و لوازم سرگرمي دارد. بازي کردن با ماينکرفت در اتاق نشيمن خود، گرفتن يک تور و سفر به مريخ، يا قدم زدن بر روي آخرين قطعه ي معماري شاهکار خود و همه با هولو لنز امکان پذير مي شود.
http://c.fastcompany.net/multisite_files/fastcompany/imagecache/slideshow_large/slideshow/2015/01/3041243-slide-s-6-hololens-microsofts-sci-fi.jpg
ويدا جعفري آزاد
  1. ویدا جعفری آزاد
  2. تجهیزات الکترونیک
  3. جمعه, 30 مرداد 1394
  4.  اشتراک
هنوز نظری قرار داده نشده است


پاسخی ارسال نشده است
همچنین این پست قفل است و امکان ارسال نیز وجود ندارد
ham
javidan
faranovin2
nabisa
nbt.p
pol
tat
ayande
 
 
Top
آیا به تازگی با مجموعه اِپرا آشنا شده اید؟ آیا تمایل دارید اطلاعات بیشتری از ما داشته باشید؟ More details…