تالار گفتمان

سوالات خود را جست و جو کنید و اگر جوابی نیافتید، با ایجاد یک بحث جدید، از دیگران راهنمایی بگیرید


1995

لری پیج و سرگئی برین در استنفورد با یکدیگر آشنا شدند. لری، ۲۲ ساله، فارغ‌التحصیل دانشگاه میشیگان، تحصیل در این دانشگاه را در نظر گرفته بود: سرگئی، ۲۱ ساله، وظیفه داشت دانشگاه را به وی نشان دهد.

1996

لری و سرگئی شروع به همکاری در یک موتور جستجو به نام BackRub‏ کردند. BackRub که روی سرورهای استنفورد برای بیش از یک سال کار می‌کرد—پس از مدتی پهنای باند زیادی را اشغال کرده بود.

1997

در ۱۵ سپتامبر، Google.com به عنوان یک دامنه ثبت شد. این نام—بازی روی کلمه «googol» که یک عبارت ریاضی برای نشان دادن عدد ۱ و پس از آن ۱۰۰ تا صفر بود — منعکس‌کننده مأموریت لری و سرگئی برای سازماندهی مقدار نامتناهی از اطلاعات در وب بود.


1998
آوریل

لری «خبرنامه Google Friends‏» را به صورت ماهیانه برای در جریان قرار دادن طرفداران درباره اخبار شرکت راه‌اندازی کرد. (خبرنامه Google Friends را پس از آن به دلیل وجود وبلاگ‌ها، Google+‎ و سایر روش‌های به اشتراک گذاشتن اخبار تعطیل کردیم.)

اوت

یکی از بنیانگذاران Sun، اندی بچتولشیم، چکی به مبلغ ۱۰۰٬۰۰۰ دلار را در وجه نهادی نوشت که هنوز وجود نداشت—شرکتی که Google Inc.‎ نامیده شد.
قبل از رفتن به جشنواره Burning Man (مرد سوزان) در صحرای نوادا، لری و سرگئی انسان نمادین را در یک نشان‌واره قرار دادند تا مردم متوجه شوند که کارکنان Google برای چند روز کجا خواهند بود—این اولین doodle‏ ما بود.

سپتامبر

در ۴ سپتامبر، Google برای تأسیس شرکت در کالیفرنیا اقدام کرد. لری و سرگئی با نام شرکت تازه تأسیس‌شده یک حساب بانکی باز کردند و چک اندی بچتولشایم را به حساب گذاشتند.
Google دفتر کارش را در گاراژ سوزان وجیسکی در خیابان سانتا مارگاریتا، واقع در منلوپارک کالیفرنیا راه‌اندازی کرد.
لری و سرگئی اولین کارمندشان را استخدام کردند. کریگ سیلوراشتاین یک دانشجوی فارغ‌التحصیل علوم رایانه از دانشگاه استنفورد است که قبل از پیوستن به آکادمی آموزشی خان بیش از ۱۰ سال در Google کار کرد.

دسامبر

«PC Magazine‏» گزارش داد که Google «دارای یک استعداد فوق‌العاده برای بازگرداندن نتایج فوق‌العاده مرتبط» است و ما را به عنوان موتور جستجوی انتخابی از بین ۱۰۰ سایت برتر در سال ۱۹۹۸ اعلام کرد.


1999
فوریه

ما دفتر مستقر در گاراژ خود را گسترش دادیم و به محل جدید در 165 University Avenue واقع در پائلو آلتو با فقط هشت کارمند نقل مکان کردیم.

آوریل

یوشکا، اولین سگ «شرکت»، با معاون ارشد عملیات، اورس هولزله، شروع به کار کرد.

مه

امید کردستانی برای اداره بخش فروش به شرکت پیوست—کارمند شماره ۱۱. ده سال بعد، امید از نقش فعالش در شرکت کنار رفت و به عنوان مشاور ارشد منصوب شد.

ژوئن

در اولین اطلاعیه رسانه‌ای ما، مبلغ هنگفت ۲۵ میلیون دلار سرمایه‌گذاری از طرف شرکت‌های Sequoia Capital و Kleiner Perkins اعلام شد؛ جان دوئر و میکائیل موریتز به هیئت مدیره پیوستند.

اوت

به اولین مکانمان در ماونتین ویو نقل مکان کردیم: 2400 Bayshore‏. ماونتین ویو در چند مایلی جنوب دانشگاه استنفورد و شمال شهرستان‌های قدیمی‌تر سیلیکون ولی قرار دارد: سانی ویل،‏ سانتا کلارا،‏ سان خوزه.

نوامبر

اولین سرآشپزمان، چارلی آیرز را استخدام کردیم (شهرت قبلی وی تدارک غذا برای Grateful Dead بود؛ اکنون وی صاحب یک کافه در پالو آلتو است). برنامه‌های غذایی امروز Google بر ارائه مواد غذایی سالم و پایدار برای تأمین غذای کارمندان Google در سرتاسر جهان متمرکز است.


2000
آوریل

MentalPlex‏ را معرفی کردیم: توانایی Google در خواندن ذهن شما هم‌زمان با این که نتایج جستجویی را که می‌خواهید به تصویر می‌کشید. بنابراین اولین تلاش سالانه ما در سنت شوخی‌های روز اول آوریل سیلیکون ولی آغاز شد.

مه

اولین جایزه Webby را بردیم: دستاورد فنی (بر اساس رأی داوران) و صدای مردم (بر اساس رأی کاربران).
یک مجموعه doodle اجرا کردیم که یک فرازمینی کوچک را نشان می‌داد—این اولین مجموعه doodle ما و همچنین اولین doodle ما بود که مرتبط با هیچ رویداد خاصی نیست.
اولین نسخه‌های ۱۰ زبانه Google.com‏ عرضه شد: فرانسوی، آلمانی، ایتالیایی، سوئدی، فنلاندی، اسپانیایی، پرتغالی، هلندی، نروژی و دانمارکی. امروزه، جستجو به بیش از ۱۵۰ زبان در دسترس است.

ژوئیه

اولین doodle بین‌المللی روز باستیل را در فرانسه جشن گرفت.

سپتامبر

Google نیویورک در یک Starbucks در خیابان هشتادوششم با یک «تیم» فروش تک‌نفره شروع به کار کرد. امروزه، بیش از ۴۰۰۰ کارمند Google در دفتر نیویورک ما، ساختمان قدیمی اداره بنادر در 111 Eighth Avenue، کار می‌کنند.
شروع به ارائه جستجو به زبان چینی، ژاپنی و کره‌ای کردیم که تعداد کل زبان‌های پشتیبانی‌شده ما را به ۱۵ زبان رساند.

اکتبر

‏Google AdWords‏ با ۳۵۰ مشتری راه‌اندازی شد. برنامه تبلیغات خودسرویس امکان فعال‌سازی آنلاین با یک کارت اعتباری، استفاده از کلیدواژه برای هدف‌یابی و بازخورد عملکرد را فراهم کرد.
اولین doodle توسط یک هنرمند مهمان به نام لوری لوئب منتشر شد. از آن زمان به بعد، بسیاری از هنرمندان، از واین تیباد گرفته تا کریستف نیمان و اریک کارل، استعدادشان را به صفحه اصلی Google قرض دادند.

دسامبر

‏Google Toolbar‏ عرضه شد که یک افزایه مرورگر بود که جستجو بدون بازدید از صفحه اصلی Google را ممکن می‌ساخت.


2001
فوریه

در اولین تملک عمومی خود، Usenet Discussion Service متعلق به Deja.com را خریداری کردیم که یک بایگانی از ۵۰۰ میلیون بحث Usenet مربوط به سال ۱۹۹۵ بود. با افزودن ویژگی‌های جستجو و مرور این سرویس را به عنوان ‏Google Groups‏ راه‌اندازی کردیم.

مارس

اریک اشمیت به عنوان رئیس هیئت مدیره منصوب شد.

آوریل

سرآشپز سوئدی تبدیل به یک تنظیم ترجیحی زبان در جستجو شد. چندین زبان «شوخی» از جمله Klingon ارائه کردیم.

ژوئیه

‏‏Google Images‏ راه‌اندازی شد که در ابتدا دسترسی به ۲۵۰ میلیون تصویر را ارائه می‌داد.‏

اوت

اولین دفتر بین‌المللی خود را در توکیو، ژاپن افتتاح کردیم.
اریک اشمیت مدیر عامل ما شد. لری و سرگئی به ترتیب به عنوان رؤسای محصولات و فناوری منصوب شدند.

دسامبر

اولین ‏Google Zeitgeist‏ سالیانه‌مان را عرضه کردیم، که نگاهی تصویری بر مواردی بود که در طی سالی که به پایان رسید، میلیون‌ها نفر جستجو کرده بودند. این یک نگاه آشکارکننده بر سال گذشته بود، که از «هری پاتر» گرفته تا «اسامه بن لادن» را شامل می‌شد. هر سال به انتشار Zeitgeist ادامه داده‌ایم.


2002
فوریه

اولین محصول Google برای شرکت‌ها عرضه شد: دستگاه جستجوی Google‏ یک جعبه زردرنگ بود که کسب و کارها می‌توانستند به شبکه رایانه‌ای‌شان وصل کنند تا قابلیت‌های جستجو را برای اسناد خودشان فعال کنند.
یک تغییر عمده برای ‏AdWords‏ ارائه کردیم که شامل قیمت‌گذاری جدید هزینه به ازای هر کلیک بود.

آوریل

اولین مجموعه از رابط‌های API را منتشر کردیم که به برنامه‌نویسان امکان می‌داد بیش از ۲ میلیارد سند موجود در وب را جستجو کنند و در محیط دلخواه خود از جمله Java،‏ Perl و Visual Studio برنامه‌نویسی کنند.

مه

Google Labs را عرضه کردیم تا به افراد امکان آزمایش فناوری‌های بتا را می‌داد و آماده‌کننده زمینه برای بسیاری از ویژگی‌های Google مثل Google Transit،‏ Google Scholar و Google Trends بود. تقریباً ۱۰ سال بعد، Google Labs را کنار گذاشتیم تا تلاش برای محصولات را در اولویت قرار دهیم.

سپتامبر

‏Google News‏ با ۴٬۰۰۰ منبع خبری راه‌اندازی شد. امروزه، Google News شامل بیش از ۵۰٬۰۰۰ منبع خبری، با ۷۰ نسخه منطقه‌ای به زبان‌های مختلف است. از سال ۲۰۱۲، روی هم رفته، Google News و سایر سرویس‌ها، ماهیانه ۶ میلیارد کلیک برای ناشران ارسال می‌کنند.

اکتبر

چند ماه پس از اینکه اولین کارمند ما در استرالیا شروع به فروش AdWords از اتاق پذیرایی خود کرد، دفترمان را در سیدنی افتتاح کردیم که پس از ژاپن دومین دفتر ما در APAC به شمار می‌رفت. اولین مشتری محلی AdWords ما eBay استرالیا بود.

دسامبر

با راه‌اندازی Froogle (که در سال ۲۰۱۲ تبدیل به خرید Google‏ تبدیل شد)، مردم می‌توانند کالاها را برای خریدن جستجو کنند.


2003
فوریه

سازندگان بلاگر، Pyra Labs، را خریداری کردیم. بلاگر تقریباً قدمتی به اندازه خود Google دارد (بلاگر در ۱۹۹۹ شروع شد) و امروزه بیش از ۳۰۰ میلیون نفر ماهانه از بلاگر بازدید می‌کنند.

مارس

‏Google AdSense‏ را که یک سرویس تبلیغاتی جدید با هدف‌گیری محتواست معرفی کردیم که به ناشران کوچک و بزرگ امکان دسترسی به شبکه وسیع تبلیغ‌کنندگان Google را می‌دهد. (ماه بعد، در ۲۳ آوریل، Applied Semantics را خریداری کردیم که فناوری آن از سرویسی به نام AdSense پشتیبانی می‌کرد.)

آوریل

‏Google Grants‏ را راه‌اندازی کردیم که نسخه غیرانتفاعی AdWords به شمار می‌رود و به شرکت‌های غیرانتفاعی در تبلیغات AdWords، ماهیانه ۱۰٬۰۰۰ دلار برای تبلیغ ابتکاراتشان ارائه می‌دهد.

اکتبر

ثبت‌نام برای برنامه‌نویسان به منظور رقابت برای جوایز نقدی و به رسمیت شناخته شدن در اولین Code Jam شروع شد. امروزه، ‏Google Code Jam‏ ده‌ها هزار شرکت‌کننده در هر سال جذب می‌کند و فینالیست‌ها به توکیو، دوبلین، لندن، و نیویورک سفر کرده‌اند.

دسامبر

Google Print را راه‌اندازی کردیم (اکنون به عنوان ‏Google Books‏ شناخته می‌شود) که گزیده‌ای مختصر از کتاب‌ها را نمایش می‌داد که در نتایج جستجو نشان داده می‌شد. در سال ۲۰۰۴، برنامه از طریق شراکت اسکن دیجیتال با کتابخانه‌ها گسترش یافت. تا به امروز، بیش از ۲۰ میلیون کتاب را اسکن کرده‌ایم.


2004
ژانویه

Orkut‏ را راه‌اندازی کردیم که در روزهای اوج آن، مهم‌ترین شبکه اجتماعی در چندین کشور به شمار می‌رفت.

مارس

به «Googleplex» جدید در ‏‏‎‏‏‏Amphitheatre Parkway‏ 1600‏‏ در ماونتین ویو با بیش از ۸۰۰ کارمند نقل مکان کردیم.‎‏‏
Google Local را معرفی کردیم که فهرست‌های کسب و کار محله‌ای مرتبط، نقشه‌ها و جهت‌ها را ارائه می‌کرد. (در نهایت، Local با Google Maps ترکیب شد.)

آوریل

‏Gmail‏ را در روز دروغ آوریل راه‌اندازی کردیم. در ابتدا عضویت در آن فقط با دعوت صورت می‌گرفت، اما امروزه بیش از ۴۲۵ میلیون کاربر دارد. حقیقت جالب: نام کد داخلی ما برای Gmail،‏‏ «Caribou‎» بود که از یکی از کارتون‌های دیلبرت الهام گرفته شد.
از وبلاگ رسمی Google‏ بهره‌برداری شد. امروزه، طیف گسترده‌ای از روش‌ها، از جمله صفحه‌های Google+‎ و حساب‌های Twitter را به مردم ارائه داده‌ایم تا اخبار را به زبان‌های مختلف از Google دریافت کنند.

مه

اولین برندگان بورسیه تحصیلی Google Anita Borg‏ را اعلام کردیم، این بورسیه به زنان برجسته‌ای که در رشته علوم کامپیوتری تحصیل می‌کردند اختصاص داده شد. امروزه، این بورسیه‌های تحصیلی برای دانشجویان در آفریقا، آسیا، استرالیا، کانادا، اروپا، هند، خاورمیانه، نیوزیلند، و ایالات متحده در دسترس است.

ژوئیه

‏Picasa‏ را خریداری کردیم که به افراد کمک می‌کند تا عکس‌هایشان را به صورت آنلاین سازماندهی کنند و نمایش دهند.

اوت

عرضه اولیه سهام ما متشکل از ۱۹٬۶۰۵٬۰۵۲ سهم از سهام عادی کلاس A در وال استریت صورت گرفت. قیمت اولیه: ۸۵ دلار برای هر سهم.

سپتامبر

دفتر هنگ‌کنگ ما اولین دفتر Google بود که در منطقه چین بزرگ افتتاح شد.

اکتبر

Keyhole را خریداری کردیم. Keyhole یک شرکت نقشه‌برداری دیجیتال بود که فناوری آن بعدها تبدیل به ‏Google Earth‏ شد.
پیامک Google راه‌اندازی شد. این سرویس به کاربران این امکان را می‌دهد تا عبارت‌های جستجو را به صورت نوشتار به GOOGL یا ۴۶۶۴۵۳ در دستگاه‌های تلفن همراه ارسال کنند.
به صورت رسمی دفاتر مرکزی اروپایی‌مان را در دوبلین، ایرلند با ۱۵۰ کارمند چندزبانه Google افتتاح کردیم، سرگئی و لری از آن بازدید کردند و از طرف معاون نخست‌وزیر ایرلند، مری هارنی، به رسمیت شناخته شد.
دفاتر جدیدمان را در بنگالور و حیدرآباد باز کردیم. کارکنان Google در هند روی محصولاتی از Map Maker گرفته تا آگهی‌ها در Chrome کار کرده‌اند.

نوامبر

نسخه بتای ‏Google Scholar‏ را راه‌اندازی کردیم. این سرویس رایگان به افراد کمک می‌کند تا متون علمی مثل مقالات بازبینی‌شده توسط پژوهشگران، پایان‌نامه‌ها، کتاب‌ها، نسخه‌های ماقبل چاپ، چکیده‌ها و گزارش‌های فنی را جستجو کنند.

دسامبر

‏Google.org‏ تأسیس شد و به این ایده اختصاص یافت که فناوری می‌تواند دنیا را به مکان بهتری تبدیل کند.


2005
فوریه

‏Google Maps‏ بهره‌برداری شد. تنها دو ماه بعد، نماها و مسیرهای ماهواره‌ای را به محصول اضافه کردیم.

آوریل

در ایالات متحده ‏Google Maps‏ وارد دستگاه‌های همراه شد تا مسیرهای رانندگی و اطلاعات محلی را برای افراد در حین حرکت ارائه دهد.
اولین ‏Google Maps‏ عرضه شده در اروپا در اختیار کاربران بریتانیا قرار گرفت. فرانسه، آلمان، ایتالیا و اسپانیا در سال ۲۰۰۶ این نقشه‌ها را دریافت کردند. امروزه، مسیرهای رانندگی را در بیش از ۱۹۰ کشور در سراسر جهان عرضه می‌کنیم.
اولین ویدیو وارد YouTube شد (هنوز بخشی از Google نبود). امروزه، بیش از ۱۰۰ ساعت ویدیو در هر دقیقه آپلود می‌شود و مردم در هر ماه، ۶ میلیارد ساعت ویدیو تماشا می‌کنند!

مه

صفحه اصلی شخصی‌شده (بعداً iGoogle نامیده شد و از نوامبر سال ۲۰۱۳ دیگر در دسترس نیست) طراحی شد تا افراد بتوانند صفحه اصلی Google خودشان را با مدول‌های محتوا سفارشی کنند.

ژوئن

جستجوی تارنمای تلفن همراه Google‏ وارد بازار شد که به خصوص برای مشاهده نتایج جستجو در دستگاه‌های همراه طراحی شده است.
از Google Earth که یک سرویس نقشه‌برداری مبتنی بر تصاویر ماهواره‌ای است پرده‌برداری کردیم که به شما امکان یک سفر مجازی به هر مکانی در دنیا می‌دهد. Google Earth از آن زمان بیش از یک میلیارد بار دانلود شده است.
Google Maps API عرضه شد؛ برنامه‌نویسان می‌توانند Google Maps را روی بسیاری از انواع سرویس‌ها و سایت‌های نقشه‌برداری جاسازی کنند. امروزه یک میلیون سایت و برنامه فعال وجود دارد که از این API استفاده می‌کنند، و این تعداد به مرز یک میلیارد نفر در هفته می‌رسد.

اوت

Google Talk را راه‌اندازی کردیم که یک برنامه قابل دانلود است که به سرعت و به آسانی به کاربران Gmail امکان صحبت یا پیام‌رسانی فوری با دوستان را می‌دهد؛ Chat سال بعد وارد Gmail شد. در سال ۲۰۱۳، اعلام کردیم که Talk به Hangouts، سیستم جدید ارتباطات تکی Google، ملحق می‌شود.

اکتبر

کارکنان Google داوطلب شدند تا یک رویداد نویسندگی با مالکوم گلدول را در ماونتین ویو ایجاد کنند. از آن زمان به بعد، برنامه ‏Talks در Google‏ میزبان بیش از ۱۵۰۰ نویسنده و سایر رهبران فکری در ۱۸ دفتر بوده است.

نوامبر

Google Analytics‏ را برای محاسبه تأثیر وب‌سایت‌ها و کمپین‌های بازاریابی عرضه کردیم. Analytics بر پایه Urchin بنا نهاده شده است، شرکتی که در مارس سال ۲۰۰۵ خریداری کردیم.
افتتاح دفاترمان را در سائوپائولو و مکزیکوسیتی، اعلام کردیم—اولین دفاترمان در آمریکای لاتین.
اولین رقابت Doodle 4 Google در بریتانیا صورت گرفت. از آن زمان به بعد، رقابت‌های Doodle 4 Google را در کشورهایی در سراسر شش قاره با بیش از یک میلیون doodle ارسالی از دانشجویانی اجرا کرده‌ایم که مشتاق دیده شدن کار هنری‌شان در صفحه اصلی Google هستند.

دسامبر

Google Transit در منطقه متروی پورتلند، اورگون راه‌اندازی شد. امروزه، Transit برای بیش از ۱ میلیون ایستگاه حمل و نقل عمومی در سراسر جهان برنامه‌ریزی شده است.
‏Gmail برای دستگاه همراه در ایالات متحده راه‌اندازی شد.


2006
مارس

Google Finance راه‌اندازی شد و با نمودارهای تعاملی و عناوین خبری مربوطه از Google News، برای کمک به مردم در یافتن آسان‌تر اطلاعات مالی تکمیل شد.

آوریل

تقویم Google‏ را برای کمک به شما در پیگیری رویدادها، موقعیت‌های خاص و قرارها، و برای به اشتراک گذاشتن برنامه‌‌های زمان‌بندی با دیگران راه‌اندازی کردیم.
Google Translate راه‌اندازی شد و ترجمه بین زبان‌های عربی و انگلیسی را ارائه کرد. امروزه، سرویس ترجمه ماشینی ما برای بیش از ۷۰ زبان مختلف ترجمه ارائه می‌دهد.

مه

Google Trends را عرضه کردیم که راهی برای به تصویر کشیدن محبوبیت جستجوها در طول زمان است.
Gmail به زبان‌های عربی و عبری راه‌اندازی شد و تعداد رابط‌های کاربر را به عدد ۴۰ رساند.

ژوئن

Google Checkout را عرضه کردیم که راهی سریع و آسان برای پرداخت برای خریدهای آنلاین است و راه را برای پرداخت‌های وسیع‌تر با Google Wallet هموار کرد.
Picasa Web Albums، کاربران Picasa را قادر می‌سازد تا عکس‌هایشان را به صورت آنلاین آپلود کنند و به اشتراک بگذارند.
فرهنگ انگلیسی آکسفورد کلمه «Google» را (به عنوان یک فعل) اضافه کرد.

اوت

Google Apps for Your Domain عرضه شد. این مجموعه از برنامه‌ها شامل Gmail و تقویم، مقدمه‌ای برای نسخه ممتاز Google Apps‏ بودند که بعداً در همان سال وارد بازار شد و رایانش ابری را وارد کسب و کارها کرد. امروزه، بیش از ۵ میلیون کسب و کار از Google Apps استفاده می‌کند.

اکتبر

Apps for Education را وارد بازار کردیم؛ اولین اجرای ما در دانشگاه ایالت آریزونا بود. امروزه، Apps for EDU بیش از ۲۵ میلیون کاربر دارد و ۷۴ دانشگاه از بین ۱۰۰ دانشگاه برتر از آن استفاده می‌کنند.
برنامه‌های مبتنی بر وب اسناد و صفحه گسترده را (اکنون به نام سندنگار و کاربرگ‌نگار نامیده می‌شوند) عرضه کردیم. سندنگار بازسازی Writely است (در مارس خریداری شد).
مالکیت YouTube را اعلام کردیم.


2007
ژانویه

«Fortune» فهرست سالیانه بهترین شرکت‌ها برای کار کردن در آن‌ها را اعلام کرد و Google در صدر قرار داشت (از آن سال به بعد، سه سال دیگر هم در صدر جدول قرار داشتیم). مفتخریم که توانسته‌ایم یک فرهنگ شرکتی ایجاد کنیم که در آن کارکنان قدرت کافی برای انجام کارهای جالبی دارند که از اهمیت برخوردار است.

فوریه

‏doodle روز ولنتاین این سال جوش و خروشی به وجود آورد. بسیاری از مردم فکر می‌کردند که ما حرف «l» را جا انداخته‌ایم و آن را به شاعر قرن ۱۷ به نام Googe مرتبط دانستند؛ دیگران فکر کردند که این کار به احترام یک گروه موسیقی به نام «ولنتاین خونین من» (نام‌خانوادگی نوازنده بیس Googe است) صورت گرفت.
بسیاری از نامزدهای انتخاباتی سال ۲۰۰۸ از جمله سناتور باراک اوبامای آن زمان و سناتور جان مک کین در طی رقابت انتخاباتی از Googleplex دیدن کردند.
اطلاعات ترافیکی را برای بیش از ۳۰ شهر در سراسر ایالات متحده به Google Maps اضافه کردیم. امروزه، اطلاعات زنده ترافیکی در بیش از ۵۰ کشور در دسترس است که بزرگراه‌ها، خیابان‌ها و بیش از ۶۰۰ شهر بزرگ را تحت پوشش قرار می‌دهد.

مارس

اولین «gBikes» در محوطه به نمایش گذاشته شد که راهی کارآمد، مناسب و سالم را در اختیار کارمندان Google قرار داد تا به جلساتشان بروند و برگردند. امروزه، در هر لحظه حدود ۷۰۰ دوچرخه در محوطه وجود دارد—تنها یکی از علائم فرهنگ دوچرخه‌سواری‌پسند Google است.

آوریل

امسال روز دروغ اول آوریل بسیار روز پرکاری است: نه تنها Gmail Paper Archive و TiSP (ارائه‌دهنده خدمات اینترنتی سرویس بهداشتی) را معرفی می‌کنیم و بلکه یک مار واقعی را در دفترمان در نیویورک گم (و پیدا) می‌کنیم.
GOOG-411 این امکان را به مردم داد تا شماره تلفنی را شماره‌گیری کنند و عبارت جستجویی را برای دریافت اطلاعات محلی بیان کنند.

مه

نمای خیابان در Google Maps در پنج شهر ایالات متحده شروع به کار کرد: نیویورک، سان فرانسیسکو، لاس‌وگاس، میامی، و دنور. امروزه، نمای خیابان در بیش از ۵۰ کشور در دسترس است.
تلاشی را برای کمک به حفاظت از مردم در برابر محتوای مخرب در اینترنت شروع کردیم. امروزه، تقریباً یک میلیارد نفر از مرور ایمن Google‏ استفاده می‌کنند که نه تنها نتایج جستجو و تبلیغات، بلکه مرورگرهای محبوب وب مثل Chrome،‏ Firefox و Safari را در دستگاه همراه و رایانه رومیزی پوشش می‌دهد.
برنامه شراکت با YouTube‏ را گسترش دادیم تا برخی از محبوب‌ترین و پرکارترین سازندگان محتوای اصلی را وارد جامعه YouTube کنیم. امروزه بیش از یک میلیون کانال از این برنامه کسب درآمد می‌کند.
اعلام کردیم که گام‌های جدیدی به سمت جستجوی جهانی برداشته‌ایم. اکنون ویدیوها، اخبار، کتاب‌ها، تصویرها و نتایج محلی جدید همه با هم در یک نتیجه جستجو جای دارند.

ژوئن

پانل‌های خورشیدی را در محوطه ماونتین ویو نصب کردیم که بزرگترین نصب پانل خورشیدی شرکتی در نوع و زمان خود بود. امروزه، پانل‌های خورشیدی ۳۰ درصد از برق ساختمان‌هایی را که در آن قرار دارد تولید می‌کند.
از یک ابتکار سبز جدید با هدف افزایش سرعت پذیرش وسایل نقلیه الکتریکی هیبرید اتصالی پرده‌برداری کردیم. بعدها ابتکار RechargeIT‏ را کنار گذاشتیم، اما هنوز هم به ارائه وسائل نقلیه الکتریکی به عنوان بخشی از خدمات اشتراک‌گذاری اتومبیل کارکنانمان ادامه می‌دهیم.

سپتامبر

«AdSense برای جستجو در تلفن همراه» معرفی شد و سایت‌ها را برای مرورگرهای دستگاه همراه بهینه کرد تا تبلیغاتی مشابه وب‌سایت‌های استاندارد را میزبانی کند.
یک برنامه جدید برای ایجاد ارائه‌های اسلایدی در «سندنگار Google» اضافه کردیم.

نوامبر

Android را عرضه کردیم—اولین پلتفورم باز برای دستگاه‌های همراه—و مشارکتی با شرکت‌های دیگر در Open Handset Alliance (اتحادیه گوشی باز).
انرژی تجدیدپذیر ارزان‌تر از زغال‌سنگ (RE<C)‏ ابتکاری بود که برای تولید برق از منابع تجدیدپذیری که ارزان‌تر از زغال‌سنگ هستتد، طراحی شده بود. این برنامه کنار گذاشته شده است، اما آنچه را که فراگرفتیم همچنان در سایر پروژه‌های انرژی تجدیدپذیر اعمال می‌کنیم.


2008
ژانویه

برنامه کارآموزی BOLD راه‌اندازی شد که فرصت‌هایی را برای دانشجویانی فراهم می‌آورد که از لحاظ تاریخی کمتر در فناوری حضور داشته‌اند. علاوه بر کارآموزی‌های دیگر ما، در طی چندین سال، هزاران دانشجو فرصت تأثیرگذاری بر Google را در پروژه‌هایی از مهندسی گرفته تا فروش داشته‌اند.

مارس

خرید DoubleClick به اتمام رسید، یک شرکت بازاریابی دیجیتال که فناوری مدیریت تبلیغات را برای آژانس‌ها، بازاریابان و ناشران ارائه می‌دهد.

مه

اولین Google I/O، کنفرانس سالیانه برنامه‌نویسی، را در سان فرانسیسکو برگزار کردیم. I/O از آن زمان به بعد گسترش یافت؛ علاوه بر هزاران برنامه‌نویسی که هر ساله به صورت شخصی به ما می‌پیوندند، میلیون‌ها نفر از طریق پخش جریانی مستقیم برای شنیدن آخرین اخبار محصولات به ما گوش فرا می‌دهند.

ژوئن

اولین GoogleServe—هفته جهانی سرویس ما—برگزار شد. هر ساله، کارمندان Google صندوق‌های ورودی‌شان را کنار می‌گذارند تا در پروژه‌هایی که به جامعه خدمت می‌کند، شرکت کنند.
Google Map Maker راه‌اندازی شد و به مردم امکان به‌روزرسانی مستقیم اطلاعات موقعیت جغرافیایی در Google Maps و Google Earth را می‌داد که کمک می‌کند مطمئن شویم نقشه‌ها با دقت بالاتری جهان را منعکس می‌کنند. امروزه Map Maker در بیش از ۲۰۰ کشور و قلمرو در سراسر جهان در دسترس است.

ژوئیه

نمای خیابان را برای کل مسیر تور دو فرانس در سال ۲۰۰۸ عرضه کردیم که اولین باری بود که تصاویر نمای خیابان در اروپا راه‌اندازی شد.
اولین برنامه قابل دانلود ما برای iPhone، امکان جستجوی سریع‌تر دستگاه همراه را فراهم می‌آورد که با راه‌اندازی Apple 3G iPhone شروع به کار کرد.

اوت

سایتی را راه‌اندازی کردیم که به انتخابات سال ۲۰۰۸ ایالات متحده آمریکا اختصاص داشت. در سال ۲۰۱۲، این تلاش را با http://Google.com/elections به سطح بالاتری بردیم که اخبار و ابزارهای آنلاین را برای انتخابات در سراسر جهان ارائه می‌داد.
Google Suggest (بعدها تکمیل خودکار نام گرفت) در Google.com قرار گرفت تا در شکل‌گیری عبارت‌های جستجو و کاهش خطاهای املایی و کاهش ضربه بر کلیدها به کاربران کمک کند.
اکنون نمای خیابان در چندین شهر ژاپن و استرالیا در دسترس قرار گرفته است—این اولین باری است که در خارج از آمریکای شمالی یا اروپا نشان داده می‌شود.

سپتامبر

T-Mobile اولین تلفن همراه ساخته شده با سیستم عامل Android به نام G1 را معرفی کرد.
یک روز پس از اینکه کتاب مصوری که مرورگر جدید ما را معرفی می‌کرد در وب منتشر شد، ‏Google Chrome‏ برای دانلود در دسترس قرار گرفت. پنج سال بعد، Chrome بیش از ۷۵۰ میلیون کاربر دارد.

نوامبر

برنامه دستگاه همراه Google برای iPhone‏ که به‌روز شده است، انجام یک جستجوی وب Google را با استفاده از صدا ممکن می‌سازد.
پس از اینکه متوجه رابطه‌ای بین عبارت‌های جستجوی خاص و اطلاعات CDC در علائم آنفولانزا شدیم، ‏Google Flu Trends‏ را به عنوان یک شاخص فعالیت آنفولانزا در ایالات متحده، دو هفته زودتر از سیستم‌های سنتی نظارت بر آنفولانزا عرضه کردیم.


2009
فوریه

اولین پیام ما در Twitter به سیستم دودویی تبدیل شد: I'm 01100110 01100101 01100101 01101100 01101001 01101110 01100111 00100000 01101100 01110101 01100011 01101011 01111001 00001010. (نکته: این یک دکمه در صفحه اصلی ما است.)
جستجوی صوتی در Android‏ را راه‌اندازی کردیم. کاربران Android می‌توانند با لمس یک دکمه، شروع به جستجوی صوتی کنند که باعث شده است مرور وب در دستگاه همراه آسان و سریع شود.

مارس

Google Voice را عرضه کردیم که روش استفاده از تلفنتان را بهبود می‌بخشد، و دارای ویژگی‌هایی مثل آوانویسی پست صوتی است. در سال ۲۰۱۳، اعلام کردیم که Google Voice با Google+ Hangouts ادغام می‌شود.
Google Ventures را معرفی کردیم که یک صندوق سرمایه‌گذاری با هدف استفاده از منابع ما برای حمایت از نوآوری و تشویق شرکت‌های فناوری جدید آینده‌دار است. Google Ventures‏ در سال ۲۰۱۳، دویستمین شرکت سرمایه‌گذاری شده‌اش را اضافه کرد.
یک آزمایش بتا از آگهی‌های مبتنی بر علاقه در سایت‌های شرکایمان و در YouTube راه‌اندازی کردیم. این نوع از تبلیغات اختصاصی شده به ما امکان می‌دهد آگهی‌هایی نشان دهیم که بیشتر با علایق کاربران مرتبط باشد و روشی مؤثر را در اختیار تبلیغ‌کنندگان قرار می‌دهد تا بتوانند به کاربرانی که بیشتر احتمال دارد به محصولات یا خدماتشان علاقمند باشند دسترسی پیدا کنند.

آوریل

دروغ روز اول آوریل ما در این سال، CADIE و Cognitive Autoheuristic Distributed-Intelligence Entity (هوش مصنوعی) بود که قبل از تخریب خودکار، کل روز را به کنترل محصولات مختلف Google گذرانده است.

مه

برای زدودن علف‌های هرز و کاهش خطرات آتش‌سوزی در مزارع نزدیک دفتر مرکزی‌مان در ماونتین ویو، چندین بز را از یک شرکت محلی اجاره کردیم. بزها به ما کمک کردند تا علف را با روشی که کربن کمی تولید می‌کند کوتاه کنیم.

ژوئیه

ما (به معنای واقعی کلمه) برچسب بتا را از نسخه‌های شرکتی و مصرفی Gmail، تقویم Google، سندنگار Google و Google Talk برداشتیم.
اعلام کردیم که در حال تولید سیستم عامل Google Chrome‏، یک سیستم عامل منبع باز و سبک وزن که از ابتدا برای لپ‌تاپ‌ها در نظر گرفته شده هستیم.

سپتامبر

DoubleClick Ad Exchange را به عنوان یک بازار هم‌زمان معرفی کردیم که از یک طرف به ناشران بزرگ آنلاین و از طرف دیگر به شبکه‌های تبلیغاتی و شبکه‌های آژانس، در خرید و فروش فضای نمایش تبلیغات کمک می‌کند.
در روز تولد «پدر داستان‌های علمی-تخیلی»، در ادای احترام به اچ جی ولز، از حقیقت پنهان در یک مجموعه‌ doodle اسرارآمیز پرده برداشتیم.

اکتبر

Google Maps Navigation سیستم مسیریابی قدم به قدم GPS با نماهای سه بعدی، راهنمای صوتی و اطلاعات زنده ترافیکی است.

نوامبر

یک مجموعه doodle بین‌المللی را برای چهلمین سالگرد «خیابان سسمی» عرضه کردیم.

دسامبر

درست به موقع برای تعطیلات، نسخه‌های Google Chrome ویژه Mac و Linux و همچنین افزونه‌های Chrome در Windows و Linux را (همه به صورت بتا) عرضه کردیم.


2010
ژانویه

Nexus One را برای نمایش آنچه که در دستگاه‌های Android امکان‌پذیر است معرفی کردیم. خط تولید Nexus‏ از آن زمان رشد کرد و اکنون علاوه بر تلفن‌های همراه شامل رایانه‌های لوحی نیز می‌شود.
در واکنش به زلزله هائیتی، مهندسان جستجوگر افراد را برای ارتباط با عزیزان در زمان حوادث ساختند. از آن زمان به بعد، «جستجوگر افراد» را برای بحران‌های دیگر نیز عرضه کردیم—از جمله زلزله توهوکو و سونامی در ژاپن—و ستاد اطلاع‌رسانی مناطق بحران‌زده Google را تشکیل دادیم، تیمی که در برابر حوادث جهانی واکنش نشان می‌دهد.
پس از تشخیص یک حمله سایبری خطرناک از چین، اعلام کردیم که دیگر حاضر به ادامه سانسور سرویس‌هایمان در دامنه محلی‌مان، Google.cn، نیستیم. امروزه، کاربران در سرزمین اصلی چین می‌توانند به جستجو از طریق Google.com.hk دسترسی داشته باشند.

فوریه

اولین آگهی Google Super Bowl از طریق عبارات جستجو، یک داستان عاشقانه‌ را بیان می‌کند. این یکی از ویدیوهای متعددی است که برای تجلیل از جنبه انسانی جستجو ساخته شده است.
طرح ساخت و آزمایش شبکه‌های پهن باند با سرعت فوق‌العاده بالا را اعلام کردیم که سرعت اینترنت را بیش از ۱۰۰ برابر آنچه که آمریکایی‌ها امروزه به آن دسترسی دارند، ارائه می‌کند. بیشتر از ۱۰۰۰ انجمن، پیشنهاداتی را در پاسخ ارسال کردند.

مارس

مسیرهای دوچرخه‌سواری و اطلاعات مسیر ویژه دوچرخه وارد Google Maps شد. امروزه، بیش از ۳۳۰٬۰۰۰ مایل (۵۳۰٬۰۰۰ کیلومتر) از راه‌ها و مسیرهای دوچرخه‌سواری در Google Maps وجود دارند که به شما کمک می‌کنند با دوچرخه‌تان در اطراف گشتی بزنید.

آوریل

برای روز دروغ آوریل، ناممان را به Topeka تغییر دادیم—در ادای احترام به شهر Topeka، کانزاس، که نامش را به عنوان بخشی از تلاش خود در آوردن Fiber به آن شهر به Google تغییر دادند.
اولین شرکتی هستیم که با راه‌اندازی یک وب‌سایت تعداد درخواست‌های دریافتی از طرف دولت‌ها برای ارائه اطلاعات درباره کاربرانمان و یا حذف محتوا از محصولات Google را اعلام کردیم. بعداً در همان سال، تصاویری اضافه کردیم که نشانگر اختلالاتی در ترافیک ورودی به محصولات ما، مانند مسدود کردن دسترسی توسط دولت یا قطع شدن کابل بود.

مه

به عنوانی بخشی از تلاش های خود جهت تسریع در استفاده از انرژی تجدید شدنی، ما اولین سرمایه گذاری مستقیم خود را در یک پروژه انرژی تجدیدشدنی در میزان کاربردی انجام دادیم.
Google TV در Android و Chrome ساخته شد و روشی آسان و سریع برای پیمایش کانال‌های تلویزیونی، وب‌سایت‌ها، برنامه‌ها، نمایش‌ها و فیلم‌ها در اختیار شما قرار داد.
در سی‌امین سالگرد تولد PAC-MAN، اولین ‏doodle قابل پخش را عرضه کردیم که با همه ۲۵۶ مرحله و Ms. PAC-MAN کامل می‌شد.
AdMob، یک شرکت نمایش تبلیغات دستگاه همراه، را خریداری کردیم.

ژوئیه

به عنوان بخشی از هدف بلندمدت ما برای تأمین نیروی عملیاتمان با انرژی ۱۰۰٪ تجدیدپذیر، قراردادی را برای خرید انرژی پاک از ۱۱۴ مگاوات تولید نیروگاه بادی در آیووا اعلام کردیم.
«زندگی در یک روز» یک تجربه سینمایی برای ثبت یک روز از نگاه مردم در سراسر جهان است که با هزاران مورد ارسالی از کاربران YouTube ایجاد شده است.

اوت

صندوق ورودی اولویتی به شما کمک می‌کند تا با مرتب‌سازی خودکار ایمیل بر اساس اهمیت، با استفاده از انواع مختلف سیگنال‌ها، به اطلاعاتی که Gmail را پر کرده‌اند رسیدگی کنید.
«مرکز شهر برهوت» یک تجربه موسیقی است که توسط نویسنده/کارگردان کریس میلک با گروه Arcade Fire و Google تولید شده است و با استفاده از HTML5 و سایر فناوری‌ها با در نظر داشتن Google Chrome ساخته شده است.

سپتامبر

Google Instant نتایج جستجو را همان‌طور که تایپ می‌کنید نشان می‌دهد، در نتیجه می‌توانید به سرعت به اطلاعاتی که به دنبال آن هستید، دست یابید.
سه سال بعد از اینکه اولین بار نمای خیابان را در پنج شهر ایالات متحده عرضه کردیم، می‌توانید تمام هفت قاره را به علاوه تصاویر برزیل، ایرلند و قطب شمال در سطح چشم کاوش کنید.

اکتبر

اعلام کردیم که فناوری خودرو را برای اتومبیل‌های خود راننده توسعه داده‌ایم؛ باور ما بر این است که اتومبیل‌های خودران می‌توانند از تصادفات ترافیکی جلوگیری کنند، در زمان افراد صرفه‌جویی کنند و انتشار کربن را کاهش دهند. از آن زمان به بعد اتومبیل‌های خودران ما بیش از ۵۰۰٬۰۰۰ مایل مسافت در جاده ثبت کرده‌اند.

دسامبر

‏YouTube‏، نوع جدیدی از آگهی را به نام TrueView‏ معرفی کرد—اگر یک آگهی از نظر شما مرتبط یا جالب نباشد، پس از ۵ ثانیه می‌توانید آن را رد کنید. TrueView بخشی از تلاش ما برای اطمینان از این امر است که بینندگان آگهی‌هایی را تماشا کنند که بیشترین ارتباط را با آن‌ها دارد و تبلیغ‌کنندگان به مخاطب مورد نظرشان دست یابند.


2011
فوریه

Google Art Project به شما امکان سفر به برخی از بهترین موزه‌های دنیا و کاوش در تصاویر ده‌ها هزار اثر هنری با کیفیت بالا از ۴۰ کشور را می‌دهد.
یک ویژگی امنیتی پیشرفته انتخابی به نام تأیید صحت دو مرحله‌ای را برای کمک به مردم در امن نگاه داشتن حساب‌های Google آن‌ها معرفی کردیم. تأیید صحت دو مرحله‌ای اکنون به ۴۰ زبان و در بیش از ۱۵۰ کشور در دسترس است.

مارس

دکمه 1+ جدید این امکان را به شما می‌دهد تا به صورت عمومی درباره چیزی «نظر مثبت» بدهید و به دوستان و مخاطبانتان کمک کنید تا بهترین چیزها را در اینترنت پیدا کنند.

آوریل

لری پیج به عنوان مدیر عامل شرکت منصوب شد‏—۱۰ سال پس از اینکه آخرین بار این سمت را به عهده داشت. اریک اشمیت به عنوان رئیس اجرایی منصوب شد.
صدوبیست و دومین سالروز تولد چارلی چاپلین مناسبتی برای اولین doodle فیلم زنده‏ به شمار می‌رود.

مه

Google Wallet خرید در فروشگاه، خرید آنلاین یا خرید در حین حرکت را راحت‌تر کرد و به فروشندگان کمک کرد تسویه حساب آسان را تجربه کنند.
Google Offers در نسخه بتا در پورتلند، اورگون شروع به کار کرد.
اولین دستگاه‌های Chromebook‏ را از شرکایمان، Samsung و Acer، معرفی کردیم. دستگاه‌های Chromebook طراحی شده‌‌اند تا سریع، ساده و امن باشد و به آسانی به‌روز نگاه داشته شوند.

ژوئن

‏doodle قابل پخش ما، به افتخار مخترع گیتار لس پال، تبدیل به محبوب‌ترین Google doodle در همه زمان‌ها شد. با استفاده از گیتار doodle ما، فقط در مدت ۴۸ ساعت می‌توانستید در ایالات متحده، به اندازه ۵٫۱ سال ارزش موسیقی—۴۰ میلیون آهنگ— ضبط کنید. و این آهنگ‌ها ۸۷۰٬۰۰۰ بار پخش شدند!
یک زیرساخت شارژکننده خودروهای برقی شرکت نصب کردیم. امروز، با شارژ کردن در بیش از ۷۵۰ فضای پارکینگ، بزرگترین شارژکننده در کشور به شمار می‌رود.
تشخیص صدا را به جستجو در رایانه برای کاربران Chrome اضافه کردیم. کافی است در کادر جستجوی Google روی میکروفون کلیک کنید تا بتوانید با استفاده از گفتار جستجو کنید.
پروژه Google+‎‎—اشتراک‌گذاری هم‌زمان، تجدید نظری برای وب—عرضه شد.
تمام محصولات ما دوباره طراحی شدند که این کار با صفحه اصلی ما شروع شد.

ژوئیه

دانشمندان جوان بااستعداد، داوران را در مراسم تحلیف نمایشگاه علوم Google‏، شگفت‌زده کردند. این نمایشگاه یک رقابت علمی آنلاین برای دانش‌آموزان ۱۳ تا ۱۸ سال از سراسر دنیا است.
AdWords Express راهی سریع‌تر و ساده‌تر برای کسب و کارهای کوچک است تا تبلیغات آنلاین خود را در کمتر از پنج دقیقه شروع کنند.

اوت

دسترسی آفلاین به Gmail، تقویم و سندنگار را برای افراد با استفاده از Chrome فراهم کردیم.

سپتامبر

Zagat را خریداری کردیم تا به شما کمک کند بهترین مکان‌ها را پیدا کنید.

اکتبر

Android نسخه ۴٫۰ با نام Ice Cream Sandwich برای کار کردن هم بر روی تلفن‌های همراه و هم رایانه‌های لوحی و جذاب کردن و آسان کردن استفاده از قدرت Android طراحی شد.

نوامبر

Google+ Pages را برای مرتبط کردن شما با کسب و کار، سازمان‌ها و سایر چیزهایی که برایتان اهمیت دارند، عرضه کردیم. چند به‌روزرسانی اشتراک‌گذاری درباره شرکت داریم.
اکنون Google Maps به شما کمک می‌کند زمانی که در داخل ساختمانی مانند فرودگاه یا مرکز خرید هستید، متوجه شوید کجا هستید و مسیرها را دریافت کنید.

دسامبر

Android Market از مرز ۱۰ میلیارد دانلود برنامه—با نرخ رشد یک میلیارد دانلود در هر ماه- فراتر رفت.
یک دفتر جدید در پاریس افتتاح کردیم که نماد تعهد ما به یکی از اقتصادهای اینترنتی در حال رشد سریع اروپا بود. دفتر جدید همچنین خانه‌ای برای مؤسسه فرهنگی Google به شمار می‌رود.


2012
ژانویه

برای تشویق کاربران به ایستادگی در برابر دو لایحه قانونی در ایالات متحده (SOPA و PIPA) که اینترنت را سانسور می‌کرد، و مانع نوآوری می‌شد، به هزاران سایت دیگر پیوستیم. روز بعد، لایحه‌ها لغو شدند. بیش از ۷ میلیون کاربر اینترنتی دادخواست آنلاین میزبانی شده در http://google.com/takeaction را امضا کردند.

فوریه

‏Chrome‏ در Android عرضه شد، بنابراین می‌توانید همان تجربه مرور ساده، سریع و امن وب را در هر جایی که می‌روید و در دستگاه‌های مختلف با خودتان داشته باشید. سه ماه بعد، Chrome را روی iOS عرضه کردیم.

مارس

Android Market تبدیل به Google Play شد، یک فروشگاه محتوای دیجیتال که برنامه‌، بازی‌، کتاب، فیلم، موسیقی و موارد دیگر را ارائه می‌دهد.

آوریل

Project Glass‏ پرده‌برداری شد.
Google Drive عرضه شد و به شما امکان ایجاد، به اشتراک گذاشتن، مشارکت و حفظ فایل‌هایتان از جمله ویدیوها، عکس‌ها، سندنگار Google و فایل‌های PDF را همه در یک مکان ارائه می‌دهد.
این روز با عرضه ‏Google Maps‏ ۸ بیتی برای NES‏، تیم سگ‌های کارکنان ما، اتومبیل آینده مسابقه NASCAR‏ (نکته: این اتومبیل خودران است)، پرمشغله‌ترین روز دروغ آوریل تاکنون بوده است.

مه

Hangouts On Air در سرتاسر جهان در دسترس قرار گرفت. بسیاری از چهره‌ها و سازمان‌های عمومی از جمله رئیس جمهور ایالات متحده باراک اوباما، ناسا، دیوید بکام، تیلور سویفت و دبیر کل سازمان ملل، بان کی مون، Hangouts را برای ارتباط مستقیم با مردم میزبانی کردند.
Knowledge Graph در جستجو، که کاوش اطلاعات درباره چیزهای دنیای واقعی—مکان‌های مشهور، افراد مشهور، شهرها، تیم‌های ورزشی، فیلم‌ها، آثار هنری و غیره—را برای شما آسان‌تر می‌کند. این راه‌اندازی بر پایه خریداری Metaweb در سال ۲۰۱۰ انجام شد.
Motorola Mobility را خریداری کردیم.
‏doodle ما به افتخار دکتر رابرت موگ، مخترع سینتی‌سایزر آنالوگ الکترونیکی، یک نشان‌واره تعاملی و قابل پخش بود که به شما امکان ضبط، بازپخش و به اشتراک‌گذاری آهنگ‌ها را می‌داد.
گزارش شفافیت‌مان را با یک بخش جدید در مورد حق نسخه‌برداری گسترش دادیم و اطلاعاتی در مورد تعداد درخواست‌های دریافتی از مالکان حق نسخه‌برداری ارائه دادیم که خواستار برداشتن نتایج جستجوی Google به دلیل ادعای پیوند آن‌ها با محتوای نقض‌کننده حقوق بودند.
جستجوی محصولات Google را به خرید Google‏ انتقال دادیم تا به مردم کمک کنیم محصولات را جستجو کنند و با فروشندگان برای انجام خرید ارتباط مستقیم برقرار کنند.

ژوئن

از بازاریابی دیجیتالی DoubleClick‏ پرده‌برداری کردیم که پلتفورم جدید ما به شمار می‌رود و مدیریت یکپارچه کمپین‌های آگهی را برای آژانس‌ها و تبلیغ‌کنندگان فراهم می‌آورد.
Google Now را معرفی کردیم که اطلاعات مورد نیازتان را حتی قبل از درخواست در اختیار شما قرار می‌دهد—مثل شرایط آب و هوایی امروز یا ترافیکی که انتظار می‌رود در مسیرتان به سر کار داشته باشید، یا امتیاز تیم‌های مورد علاقه شما هنگام مسابقه.
نخستین Nexus 7 را عرضه کردیم—یک رایانه لوحی ۷ اینچی پرقدرت که برای وارد کردن محتوای Google Play به زندگی شما و آوردن بهترین‌های Google در دست شما، طراحی شده‌ است. در اواخر همین سال، خانواده Nexus محصولات خود را گسترش داد تا رایانه لوحی ۱۰ اینچی و تلفن Nexus 4 را عرضه کند.
راه‌نورد راهی برای گرفتن عکس‌های نمای خیابان از مکان‌های زیبایی است که فقط با پای پیاده قابل دسترس است (مثل گراند کانیون یا گالاپاگوس).

ژوئیه

جهان، بازی‌های المپیک را برای اولین بار به صورت زنده در YouTube تماشا می‌کند. بینندگان در مجموع ۲۳۰ میلیون پخش جریانی ویدیویی را تماشا کردند و مشارکت ما با NBC آن را به زنده‌ترین جریان بازی‌های المپیک تا به امروز تبدیل کرد.

اکتبر

نگاهی بی‌سابقه به درون مرکز داده‌هایمان ارائه کردیم.
‏Chromebook‏‏ Samsung فقط با قیمت ۲۴۹ دلار در دسترسی قرار گرفت.‪‎‮
ستاد اطلاع‌رسانی مناطق بحران‌زده Google‏، هشدارهای عمومی—هشدارهایی برای بلایای طبیعی و فوریت‌ها—را راه‌اندازی کرد، در همان روزی منابعی را برای واکنش به طوفان شدید سندی منتشر کردیم.

نوامبر

نصب Google Fiber—دسترسی اینترنت با سرعت فوق‌العاده بالا که نسبت به پهنای باند امروزی ۱۰۰ برابر سریع‌تر است—را برای اولین مشتریانمان در کانزاس سیتی کانزاس و کانزاس سیتی میسوری شروع کردیم. در سال بعد، Fiber را در آستین، تگزاس و پروو، یوتا اعلام کردیم.

دسامبر

لیدی آدا لاولیس، ریاضیدان و نویسنده که برای بیشتر مردم به عنوان اولین برنامه‌نویس رایانه‌ای جهان شناخته شده است، یک doodle دریافت می‌کند.
‏Google Maps برای iPhone‏ اکنون در دسترس است.
Gangnam Style سای پربیننده‌ترین ویدیوی کل تاریخ شد—اولین و تنها ویدیوی YouTube که یک میلیارد بار بازدید شد.
جوایز Global Impact‏ را برای پشتیبانی از سازمان‌های غیرانتفاعی کارآفرینی راه‌اندازی کردیم که از فناوری برای مقابله با چالش‌های سخت انسانی استفاده می‌کنند. پس از آن چالش‌های Global Impact خاص هر کشور را راه‌اندازی کردیم که ابتدا در بریتانیا و سپس در هند شروع شد.
YouTube Space‏ در لس‌آنجلس مرکزی جدید است که توسط Next Lab اداره می‌شود و برای کمک به سازندگان جهت دسترسی به ابزارها و راهنمایی‌های لازم برای موفق‌تر شدن در این پلتفورم طراحی شده است. بعداً مراکزی در لندن و توکیو نیز افتتاح کردیم.


2013
ژانویه

یک سرمایه‌گذاری ۲۰۰ میلیون دلاری در نیروگاهی بادی در غرب تگزاس انجام دادیم. این کار کل سرمایه‌گذاری انرژی پاک ما را به بیش از ۱ میلیارد دلار می‌رساند که می‌تواند بیش از ۲ گیگاوات برق تولید کند—این مقدار برای تأمین برق مصرفی تمام مدارس ابتدایی عمومی در نیویورک، ویومینگ، و اورگان به مدت یک سال کافی است.

فوریه

کمپین‌های پیشرفته‌ای را معرفی کردیم که AdWords را برای دنیای چندصفحه‌ای به‌روزرسانی می‌کند.
در ۵۰ کلمه، کاوشگران فردای Glass به ما می‌گویند که اگر عینک داشته باشند، چه کاری انجام می‌دهند. اولین کاوشگران، Glass را در اواخر همین سال دریافت می‌کنند.
جدیدترین رایانه کیفی ما—Chromebook Pixel—از همان ابتدا برای کاربران قدرتمندی طراحی شده است که با آغوش باز از cloud استفبال کرده‌اند.

آوریل

با عرضه ‏Google Now برای iPhone و iPad‏، تنها اطلاعاتی را که نیاز دارید و درست در زمانی که به آن‌ها نیاز دارید دریافت کنید.
با مدیریت حساب غیرفعال، در مورد اطلاعات دیجیتالی‌تان پس از فوت برنامه‌ریزی کنید. با این برنامه می‌توانید به ما بگویید که اگر حسابتان به هر دلیلی غیرفعال شد، چه اقدامی در مورد اطلاعات موجود شما در سرویس‌های Google صورت گیرد.

مه

یک ‏doodle ویدیویی برای طراح گرافیکی و فیلم‌ساز، سائول باس، که از دست‌اندرکاران فیلم کلاسیک و پوسترهای وی تجلیل می‌کند.
تصاویری از زمین ارائه کردیم که در طی یک ربع قرن از فضا گرفته شده‌اند و یک چشم‌انداز تاریخی خیره‌کننده از تغییرات سطح زمین طی زمان را نشان می‌دهند.
موسیقی نامحدود Google Play‏، یک سرویس جدید اشتراک ماهیانه موسیقی است که امکان گوش دادن به میلیون‌ها آهنگ در همه دستگاه‌هایتان را در اختیار شما قرار می‌دهد.
تجربه جدیدی از ‏عکس‌های‏‏ ‏Google+‎‎‏‏‏‏ را معرفی کردیم که کمک می‌کند عکس‌های شما به بهترین شکل به نظر برسند، و همچنین Hangouts را معرفی کردیم که تنها سیستم ارتباطی Google خواهد بود و جایگزین Google Talk،‏ Google+ Hangouts و مسنجر می‌شود.
Gmail یک صندوق ورودی جدید دریافت کرد که به شما کمک می‌کند در یک نگاه ببینید چه چیزی جدید است و تصمیم بگیرید که چه ایمیلی را در چه زمانی می‌خواهید بخوانید.

ژوئن

پرده از جدیدترین پروژه Google[x]‎ خودمان برداشتیم: دسترسی به اینترنت با نیروی بالون. امیدواریم که ‏Project Loon‏ به گزینه‌ای برای اتصال نواحی روستایی، دورافتاده و محروم و برای ارتباطات مربوط به واکنش به بحران‌ها تبدیل شود.
Waze را خریداری کردیم تا به شما کمک کند در ترافیک با هوشیاری عمل کنید.
با تأمین بودجه Google، آزمایشگاه ملی لارنس بکرلی درباره تأثیر انرژی پردازش ابری تحقیق می‌کند. تحقیق آن‌ها نشان می‌دهد که انتقال تمام کارکنان دفتری در ایالات متحده به cloud می‌تواند باعث کاهش مصرف انرژی فناوری اطلاعات تا سقف ۸۷ درصد شود.

ژوئیه

تنها چند ماه پس از پیش‌نمایش ‏Maps جدید برای رایانه در Google I/O‏، برنامه Google Maps به‌روزرسانی شده را برای تلفن‌های هوشمند و رایانه‌های لوحی—بخشی از طراحی مجدد Maps در دستگاه‌ها—عرضه کردیم.
Chromecast یک دستگاه کوچک و مقرون به صرفه است که سرگرمی‌های آنلاین دلخواه شما را با استفاده از تلفن، رایانه لوحی یا لپ تاپ به راحتی بر روی صفحه تلویزیون نمایش می‌دهد.
با Starbucks تشکیل تیم دادیم تا اتصال سریع‌تر و رایگان WiFi را در اختیار همه ۷۰۰۰ فروشگاه تحت اداره شرکت Starbucks در ایالات متحده قرار دهیم.

سپتامبر

Android‏ فعال‌سازی در بالغ بر ۱ میلیارد دستگاه را پشت سر می‌گذارد—که انعکاس‌دهنده کار کل اکوسیستم Android و به لطف شور و شوق کاربران در سراسر جهان است.
Calico، شرکت جدیدی با مدیرعاملی آرتور دی لوینسون، را معرفی کردیم که بر سلامت و رفاه تمرکز دارد.

اکتبر

KitKat یک تجربه هوشمندتر و همه‌جانبه‌تر از Android را برای افراد حتی بیشتری ارائه می‌دهد. ‏Nexus 5‏ جدید را نیز معرفی کردیم.
یک به‌روزرسانی در عکس‌های Google+‎‏، پیدا کردن، کامل کردن و به اشتراک گذاشتن بهترین لحظات زندگی‌تان را آسان می‌کند.

نوامبر

نمای خیابان به ونیز می‌آید و نماهای پانورامای یکی از زیباترین شهرهای جهان را در اختیار شما قرار می‌دهد.

دسامبر

Compute Engine‏ — که به برنامه‌نویسان امکان ساخت و میزبانی برنامه‌هایی در زیرساخت Google را می‌دهد— به صورت عمومی در دسترس قرار می‌گیرد.


2014
ژانویه

Nest را خریداری کردیم که شرکتی است که محصولات کم‌طرفدار برای خانه مانند ترموستات و زنگ هشدار دود را به روشی متفاوت می‌سازد.
یک پروژه جدید Google[x]‎‏ را معرفی کردیم که بر استفاده از لوازم الکترونیکی بسیار کوچک در یک لنز تماسی برای محاسبه میزان قندخون و کمک به بیماران دیابتی تمرکز دارد.

فوریه

با کار کردن با سازمان بین‌المللی Polar Bears، تصاویر نمای خیابان دشت‌های نواحی قطبی کانادا را جمع‌آوری کردیم و منظره‌ای آشنا از خرس‌های قطبی را در زیستگاه طبیعی‌شان به شما عرضه داشتیم.
‏‏Chromebox برای جلسات، ‏Google+ Hangouts و Google Apps را به همراه هم ارائه می‌کند تا شرکت‌ها به آسانی بتوانند جلسات ویدیویی با کیفیت بالا برگزار کنند.

آوریل

نمای خیابانی در Google Maps اکنون امکان کاوش در تصاویر قدیمی مربوط به سال ۲۰۰۷ را برای شما امکان‌پذیر می‌سازد.

مه

اولین doodle سه بعدی ما، چهلمین سالگرد مکعب روبیک را جشن می‌گیرد.
قدم بعدی در سفر برای تولید اتومبیل‌های خودران ما، ایجاد نمونه‌هایی است که برای عملکرد امن و خودکار بدون نیاز به دخالت انسان طراحی شده‌اند.
درباره تنوع نیروی کارمان اطلاعاتی را به صورت عمومی به اشتراک گذاشته‌ایم.

ژوئن

«ساخته شده با کد» یک ابتکار جدید است که دختران را تشویق به کدگذاری می‌کند.
در کنفرانس سالانه I/O‏ به‌روزرسانی‌های جدید را اعلام کردیم تا در هر جا که هستید Android را در اختیار داشته باشید—در اتومبیل، در تلویزیون و در ساعت مچی‌تان.

ژوئیه

طی بازی‌های جام جهانی، بیش از ۱۰۰ گرایش جستجوی هم‌زمان را، که نشان می‌داد مردم در طول مسابقات نسبت به چیزی کنجکاو بودند، به اشتراک گذاشتیم و بیش از ۶۰ doodle‏ مستقیم از برزیل ایجاد کردیم.

اوت

Gmail و تقویم آدرس‌هایی را که شامل حروف تکیه‌دار و حروف غیرلاتین هستند از این به بعد تشخیص می‌دهند.

سپتامبر

اولین خانواده تلفن‌های Android One را در هند معرفی کردیم.
تلاش‌هایمان برای مبارزه با تعصب ناآگاهانه را به اشتراک می‌گذاریم، که این کار می‌تواند به کاهش تضادها در محیط کاری کمک کند.
کسب و کار شرکتی را به عنوان ‏‏Google for Work‏ دوباره معرفی کردیم.
اکنون می‌توانید به صورت رایگان از طریق تلفن یا رایانه‌ رومیزی‌تان در Hangouts تماس صوتی برقرار کنید.

اکتبر

Android Lollipop را عرضه کردیم که برای دنیای چندصفحه‌ای طراحی شده است. Nexus جدید نسخه ۶ و ۹ و دستگاه‌های Player همراه با آن ارائه شدند.
Inbox—از طرف تیم Gmail‏— برداشت متفاوتی از ایمیل است که برای تمرکز بر موارد مهم طراحی شده است.

دسامبر

بازبینی سالانه پرطرفدارترین جستجوهای ما اکنون به عنوان یک سال جستجوی Google‏ نامگذاری می‌شود.
  1. mahdiye mosayeb nia
  2. مهندسی کامپیوتر
  3. شنبه, 31 مرداد 1394
  4.  اشتراک
هنوز نظری قرار داده نشده است


پاسخی ارسال نشده است
همچنین این پست قفل است و امکان ارسال نیز وجود ندارد
آیا به تازگی با مجموعه اِپرا آشنا شده اید؟ آیا تمایل دارید اطلاعات بیشتری از ما داشته باشید؟ More details…