images/sample/slideshow/logo-loading.png

تالار گفتمان

سوالات خود را جست و جو کنید و اگر جوابی نیافتید، با ایجاد یک بحث جدید، از دیگران راهنمایی بگیرید
اکثر شاغلان استرس شغلی را در نقطه ای از زندگی خود تجربه کرده اند. با توجه به تحقیقات انجام شده آسیبهای ناشی از استرس شغلی بر سلامت انسان به اندازه مواجه با دود سیگار میباشد.

بر طبق گزارشات دانشگاه هاروارد و آکسفورد تنشهای ناشی از مواجه با شرایط گوناگون باعث افزایش احتمال ابتلا به بیماری قلبی,دیابت و آلزایمر میشود.

عوامل روانی اجتماعی مانند عدم امنیت شغلی,نداشتن رضایت شغلی,ساعات کاری طولانی و حجم کاری زیاد,محیط کاری دور از خانه ,تهدید کننده سلامت افراد میباشد و همچنین استرسهای مزمن باعث ایجاد افسردگی در افراد خواهد شد.

تیم محقق ۲ گروه را تحت برسی قرار دادند که یکی از آنها در معرض استرس و تنشهای شغلی قرار داشتند و دیگری در معرض دود سیگار قرار گرفتند , نتایج حاصل از این تحقیق نشان داد که وضعیت سلامت هر دو گروه یکی بود , دود سیگار به عنوان یک ماده سرطان زا شناخته شده است و استعمال دود آن در فضای بسته و تنفس آن برای افراد دیگر در آن فضا باعث ایجاد بیماری در آن افراد میشود ,و همچنین بر طبق این مطالعات استرسهای شغلی همچون تاثیر دود سیگار باعث ابتلا به بیماری میشود و برای سلامتی مضر است.

ورزش کردن,کاهش ساعات و شیفت کاری,کاهش قرار گیری در معرض دود سیگار,قابل انعطاف پذیر بودن محیط شغلی به کارمندان کمک میکند که بین زندگی کاری و خانوادگی خود تعادل برقرار کنند
  1. مریم مقدمی
  2. مقالات ، کتب و جزوات آموزشی
  3. سه شنبه, 01 دی 1394
  4.  اشتراک
هنوز نظری قرار داده نشده است


پاسخی ارسال نشده است
همچنین این پست قفل است و امکان ارسال نیز وجود ندارد
ham
javidan
faranovin2
nabisa
nbt.p
pol
tat
ayande
 
 
Top
آیا به تازگی با مجموعه اِپرا آشنا شده اید؟ آیا تمایل دارید اطلاعات بیشتری از ما داشته باشید؟ More details…