images/sample/slideshow/logo-loading.png

تالار گفتمان

سوالات خود را جست و جو کنید و اگر جوابی نیافتید، با ایجاد یک بحث جدید، از دیگران راهنمایی بگیرید
هرکسی که سری به متروهای لندن زده باشد، احتمالا می‌داند که حرارت زیادی در آنجا وجود دارد، حتی در زمستان. این گرمای مجود در فضای زیر زمین هدر می‌رود درحالیکه انسان‌های بالای آن، برای گرم کردن خانه‌های خود با دشواری‌های خاصی مواجه هستند. این مسئله یک یده را به دنبال خود داشته است: “استحصال انرژی گرمایی تونل‌های مترو برای گرم کردن ساکنان لندن“.
http://ecogeek.ir/wp-content/uploads/2013/11/london-plans-to-warm-homes-using-wasted-heat-from-the-subway-ecogeek-01.jpg
این ایده با همکاری میربوریس، شورای اسلینگتون، شبکه‌های قدرت بریتانیا و حمل‌ونقل برای لندن شکل گرفته است. این پروژه با کمک محور تهویه‌ی بزرگ، به یک شبکه‌ی حرارتی منتقل می‌شود که به صدها خانه متصل است. این طرح، اولین نمونه از نوع خود در اروپا و ابتکاری است که تولید آلاینده‌های کربنی لندن را تا 60 درصد کاهش می‌دهد.
http://ecogeek.ir/wp-content/uploads/2013/11/london-plans-to-warm-homes-using-wasted-heat-from-the-subway-ecogeek-00.jpg
این برنامه نه تنها هزینه‌های انرژی را کاهش می‌دهد بلکه در شبکه‌ی انرژی‌ای که به شدت مشمول مالیات است، تسهیلاتی را فراهم می‌کند. در کنار همه‌ی این‌ها باید به این موضوع اشاره شود که لندن سال گذشته، سردترین زمستان را تجربه کرد و این، بر اهمیت پروژه‌ می‌افزاید. لندن نیاز به انجام هرعمل امکان پذیر جهت دست‌یابی به انرژی کارامد و تجدیدپذیر برای تامین گرمای مورد نیازش دارد. با حمایت انرژی منابع محلی و شبکه‌های حرارتی که می‌توانند قبض‌های انرژی و آلاینده‌های کربنی را کاهش دهند، آن‌ها نه تنها صرفه‌جویی زیادی در صرف هزینه‌ها خواهند کرد بلکه گامی در مسیر نو‌آوری و ایجاد اشتغال خواهند گذاشت.
  1. فاطمه مهدی
  2. تجهیزات الکترونیک
  3. شنبه, 12 دی 1394
  4.  اشتراک
هنوز نظری قرار داده نشده است


پاسخی ارسال نشده است
همچنین این پست قفل است و امکان ارسال نیز وجود ندارد
ham
javidan
faranovin2
nabisa
nbt.p
pol
tat
ayande
 
 
Top
آیا به تازگی با مجموعه اِپرا آشنا شده اید؟ آیا تمایل دارید اطلاعات بیشتری از ما داشته باشید؟ More details…