images/sample/slideshow/logo-loading.png

تالار گفتمان

سوالات خود را جست و جو کنید و اگر جوابی نیافتید، با ایجاد یک بحث جدید، از دیگران راهنمایی بگیرید
یک برنامه موفق در موبایل برنامه ای است که نیاز های کاربر نهایی خود را تامین کند. شاید برنامه صرفا یک نیاز کاربر را تامین کند، اما تامین نیاز باید کاملا دقیق باشد. و زیبایی طراحی نیز پارامتر مهمی است که باید مورد توجه قرار گیرد. اما گذشته از این، ویژگی های دیگری نیز باید مورد توجه قرار گیرد:

سادگی کاربری برای کاربر نهایی
رابط کاربری یک برنامه باید کاملا کاربرپسند و ناوبری آن ساده باشد. و این یکی از مهمترین پارامترهای موفقیت یک برنامه می باشد. اگر یک برنامه ساده و کاربر پسند طراحی شود و نیازهای کاربر تامین شود، کاربر به سراغ برنامه جدید نخواهد رفت. سادگی طراحی در پروژه و ارایه بهتر امکانات باعث جلب توجه مخاطب شما می گردد.

iOS و آندروید باید پوشش داده شود

این دو سیستم عامل از مهمترین سیستم عامل ها هستند که باید آنها را در نظر بگیرید. شایان ذکر است که امروزه نوشتن برنامه جدید برای IOS با محدودیت هایی مواجه است. شرکت اپل امکان انتشار برنامه های فارسی و ایرانی را نمی دهد.


سرعت بالا

اجرای نرم افزار نباید زمانبر باشد و کاربر مدت زیادی در انتظار نماند. طراح برنامه باید شرایط مختلف را مد نظر داشته باشد تا کارایی سیستم به اقتضای موقعیت های مختلف بالا باشد.


امنیت

این مقوله در نرم افزارهای تخصصی بانکی، بهداشت و درمان و یا اطلاعات شخصی کاربران باید با توجه بیشتری ارزیابی و مد نظر باشد. این مورد در صورت سهل انگاری می تواند برای شما مشکلات قانونی نیز ایجاد نماید.

کار آفلاین
به طور طبیعی، بسیاری از برنامه ها برای در دسترس بودن به اینترنت تکیه می کنند. با این حال، باید تا حد امکان دسترسی به امکانات و محتوا در حالت آفلاین نیز فراهم باشد.

به روز رسانی منظم

برای ارائه یک نرم افزار تلفن همراه با محبوبیت و کاربری پایدار، باید به صورت مرتب آن را بروزرسانی نموده و ارتقا دهید.اگر برنامه محتوا محور است اطمینان حاصل کنید که مرتب به روزرسانی می شود. به روز رسانی نرم افزار باید با رفع مشکلات و اضافه شدن ویژگی های جدید همراه باشد.نرم افزار هایی که به صورت منظم و دایم به روز می شوند، رشد می کنند.


انتقادات و پیشنهادات

همیشه راهی برای دریافت انتقادات و پیشنهادات در نرم افزار خود فراهم کنید، تا کاربر بتواند مشکلاتش را بیان و نظرات خود را به گوش شما برساند. با استفاده از یک ورودی متن ساده نیز می توانید این کار را انجام دهید.


گزینه های شخصی سازی

استفاده از گزینه های شخصی ساز همیشه مطلوب و مورد پسند کاربر می باشد و به انعطاف بیشتر برنامه کمک می کند مانند ایجاد امکان تغییر فونت ، رنگ ، اندازه متن و غیره باعث می شود همه عاشقش شوند و به کاربران شما حس مطلوبی را منتقل میکند.

جستجو

استفاده از امکان جستجو با ویژگی هایی مانند محدود سازی های خاص یک اقدام مهم است. این امکان دسترسی کاربر را به امکانات برنامه شما آسان تر می کند.

تجزیه و تحلیل

تجزیه تحلیل آماری دقیق از برنامه خود داشته باشید تا بتواند به شما کمک کند. از طرق زیادی می توانید این کار را انجام دهید و سیستم های زیادی برای این امر وجود دارند از مهمترین آنها parse هستند.


رسانه های اجتماعی

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی، یکی از سرگرمی های متداول بین کاربران می باشد که باعث می شود محتوای شما را به دوستان آشنایان خود معرفی کنند. کاربران انتظار بالایی از این بخش دارند.
  1. مدیر سامانه
  2. زبان های برنامه نویسی موبایل
  3. سه شنبه, 09 آبان 1396
  4.  اشتراک
هنوز نظری قرار داده نشده است
پاسخ صحیح Pending Moderation
0
رای
لغو
خیلی مفید و کاربری بود ممنون
تنها نکنه ای که باید دقت کرد در نرم افزار های موبایل باید به ورژن های تحت حمایت اپلیکیشن هم دقت کرد که چه نسخه های اندرویدی را حمایت می کند
هنوز نظری قرار داده نشده است
  • صفحه :
  • 1


پاسخی ارسال نشده است
همچنین این پست قفل است و امکان ارسال نیز وجود ندارد
ham
javidan
faranovin2
nabisa
nbt.p
pol
tat
ayande
 
 
Top
آیا به تازگی با مجموعه اِپرا آشنا شده اید؟ آیا تمایل دارید اطلاعات بیشتری از ما داشته باشید؟ More details…