images/sample/slideshow/logo-loading.png

تالار گفتمان

سوالات خود را جست و جو کنید و اگر جوابی نیافتید، با ایجاد یک بحث جدید، از دیگران راهنمایی بگیرید
برخورد با افراد سواستفاده گر چگونه است؟

تا حالا شده یک آدم پررو سر راه شما قرار گرفته باشد و از شما سواستفاده کرده باشد؟
تا حالا شده بعد از اینکه کسی از شما سواستفاده کرده، کلی با خودتان خودخوری کرده باشید و حالتان بد شده باشد؟
تا حالا شده وقتی مسخره تان می کنند، ندانید چه عکس العملی نشان دهید؟
تا حالا شده فروشنده بخواهد جنسش را به شما بیندازد و شما هم بخرید؟
تا حالا شده کسی برایتان بامبول درآورده باشد؟
تا حالا شده یک خواسته ی به حق داشته باشید و به آن نرسیده باشید؟
تا حالا شده کارفرما قرار بوده مبلغی را به شما بپردازد، بعد از اینکه کار را تحویل داده اید،زیرش زده باشد؟
در جامعه ی ما افراد پررویی وجود دارند که اگر ندانیم چگونه با آنها برخورد کنیم،از ما سواستفاده خواهند کرد.در این مقاله به شما چهار روش برخورد با افراد پررو را یاد خواهم داد:

تکنیک سی دی خش دار
تکنیک سراب دریایی
طی کردن همه چیز از قبل
نه گفتن
روش اول:تکنیک سی دی خش دار
تا حالا دیده اید بچه های کوچک برای اینکه به خواسته شان برسند،اینقدر آن خواسته را تکرار می کنند تا پدر و مادر کوتاه می آیند و راضی به انجام آن کار می شوند؟مثلا بچه آنقدر می گوید: بخر! بخر! بخر! بخر! بخر! بخر! تا پدر و مادر بالاخره برایش آن چیز را می خرند.

چطور با افراد غرغرو و منفی نگر رفتار کنیم؟ادامه ی مطلب
تکینک سی دی خش دار یعنی اینکه وقتی خواسته ای داریم که به حق است،بارها خواسته مان را مثل سی دی خش افتاده ای که دوباره از اول می خواند،بسیار شفاف تکرار کنیم چون حق ماست.پس اول از همه، خواسته مان را مشخص کنیم.

وقتی به کافی شاپ می رویم و دمنوشی را می آورند که سفارش نداده بودیم:
خواسته ی من چیه: دمنوش منو عوض کنید.

آقای محترم،من عرض کرده بودم که دمنوش زعفرانی می خوام.خواسته مان رو چندین بار تکرار کنیم: ممنون می شم دمنوش منو عوض کنید.

در اینجا اگر لازم شد،خواسته مان را بیش از سه بار ،حتی شده ده بار،تکرار کنیم.در آخر اگر باز هم گوش نکرد،بگوییم: من مجبورم به مدیرتون بگم.

وقتی دوستمان می گوید یه چیزی میگم،خدایی نه نگو!
خواسته ی من چیه: من باید اول بدونم تا بتونم جواب بدم.

بنابراین این جمله را هر بار دقیق و بصورت یکسان تکرار کنیم: من باید اول بدونم تا بتونم جواب بدم.

وقتی کسی می خواد در صف از ما جلو بزند:
خواسته ی من چیه: من عجله دارم،نمی تونم.

بنابراین این جمله را تکرار کنیم: من عجله دارم،نمی تونم،ولی اگر دوستان اجازه می دهند،بیایید پشت من.

وقتی به شما زنگ می زنند که بیمه ی حوادث نمی خواین؟
خواسته ی من چیه: نیاز ندارم.

چگونه وارد یک جمع شویم؟ادامه ی مطلب
بنابراین این جمله را تکرار کنیم: متشکرم،نیاز ندارم.

روش دوم: تکنیک سراب دریایی
قبول دارید هر کاری بکنیم،حتما یک عده یک ایرادی می گیرند؟

وقتی همه ی توجه ما به چیزهای نامربوطی که دیگران می گویند می رود، از خیلی چیزهای مهم دیگر باز می مانیم.بعضی وقت ها آدم های بیماری که عزت نفس پایینی دارند،ما را مسخره می کنند و چیزهای نامربوط می گویند:

چقدر مدل موهات زشته!
سواد نداری!
دماغت قوز داره!
دماغت گُنده است!
لباست مثل لُنگ حمومه!
چه ایده ی مزخرفی!
رفتی کلاس، مزخرف یاد گرفتی!
چقدر چاق شدی!
یکی از روش هایی که به ما در مواجهه با اینجور آدم ها کمک می کند،تکنیک سراب دریایی است.سراب دریایی همه چیز را از خود رد می کنند.بنابراین ما هم آنقدر بزرگ باشیم که اینجور انتقادات بی خود را رد کنیم و با او بحث نکنیم.بحث کردن فقط باعث خرد شدن اعصاب ما می شود.

از یک نفر پرسیدند رمز آرامشت در چیه؟ جواب داد: با آدم ها بحث نمی کنم.

وقتی می گه لباست مثل لُنگ حمومه!
جواب اشتباه: نه! اصلا هم مثل لُنگ حموم نیست! خیلی هم خوشگله!

جواب درست: آره! ممکنه مثل لُنگ حموم باشه!

بنابراین در اینجور مواقع با آن شخص بحث نکنیم .چون آخر بحث کردن ،اعصاب خردی است.
  1. mary
  2. مقالات ، کتب و جزوات آموزشی
  3. پنج شنبه, 06 شهریور 1399
  4.  اشتراک
هنوز نظری قرار داده نشده است

پاسخی ارسال نشده است
همچنین این پست قفل است و امکان ارسال نیز وجود ندارد
ham
javidan
faranovin2
nabisa
nbt.p
pol
tat
ayande

آیا به تازگی با مجموعه اِپرا آشنا شده اید؟ آیا تمایل دارید اطلاعات بیشتری از ما داشته باشید؟ More details…