images/sample/slideshow/logo-loading.png

تالار گفتمان

سوالات خود را جست و جو کنید و اگر جوابی نیافتید، با ایجاد یک بحث جدید، از دیگران راهنمایی بگیرید
سلام میخواستم بپرسم ویدئو کنفرانس به چه سامانه هایی گفته می شود؟
 1. sima
 2. سامانه وب کنفرانس
 3. چهارشنبه, 06 خرداد 1394
 4.  اشتراک
هنوز نظری قرار داده نشده است
پاسخ صحیح Pending Moderation
1
رای
لغو
سلام
تمایل بشر امروز به برقراری ارتباط آنلاین با سایر افراد جامعه منجر به این شده که تقاضا برای تجهیزات ارتباط ویدئویی روندی صعودی داشته باشد. در این میان بکارگیری امکانات موجود و روش‌های جدید در جهت افزایش درآمد و بهینه‌سازی و مدیریت هزینه‌ها امری اجتناب پذیر است که تجهیزات و نرم افزارهای ویدیو کنفرانس نقش پررنگی را در خدمت رسانی به کسب و کارها برعهده دارند.ویدئو کنفرانس عبارت است از برقراری ارتباط همزمان و زنده صوتی و تصویری بین دو یا چند مکان مختلف ، بطوریکه گویی افراد در یک اتاق و دور یک میز نشسته و با یک دیگر گفت و گو می کنند. استفاده از تکنولوژی ویدئو کنفرانس افراد را قادر خواهد ساخت تا فایل های کامپیوتری ،نمودار ها ، ویدئو های تجاری یا هر فایل تصویری قابل نمایش را برای طرف مقابل خود ارسال و پخش نمایند.
هنوز نظری قرار داده نشده است
 1. بیش از یک ماه پیش
 2. سامانه وب کنفرانس
 3. # 1
پاسخ صحیح Pending Moderation
1
رای
لغو
انواع ویدئو کنفرانس:

UVC Platform

Room: ویدئو کنفرانس Room 220

ویدئوکنفرانس نرم افزاری

Team: ویدئو کنفرانس Team 200
ویدئو کنفرانس Team 220

Express

Passport

InfraStructure

Desktop

ویدئو کنفرانس Video Center

ویدئو کنفرانس Bridge

معرفی لایف سایز
کمپانی لایف سایز امریکا ، بی تردید یکی از بزرگترین و برترین تولید کنندگان تجهیزات ویدئو کنفرانس در جهان است که افتخار عرضه اولین تجهیزات ویدئو کنفرانس مبتنی برای کیفیت HDبرای خود به ارمقان آورده است که در سال ۲۰۰۳ تاسیس شد و در سال ۲۰۰۹ با لاجیتک همکاری دوجانبه ای را آغازنمود.ارائه تجهیزات سخت افزاری و نرم افزار های کاربردی و همچنین جامع ترین سیستم ها و پلتفرم های زیر ساختی ویدئو کنفراس از برتری های بلقوه این برند امریکایی نسبت به سایر برند ها به حساب می آید.
هنوز نظری قرار داده نشده است
 1. بیش از یک ماه پیش
 2. سامانه وب کنفرانس
 3. # 2
پاسخ صحیح Pending Moderation
1
رای
لغو
ویدئوکنفرانس یک فناوری منحصر به فرد است که برقراری ارتباط صوتی و تصویری (به صورت زنده) افراد را در مکانهای مختلف با فواصل مختلف امکان‌پذیر می‌نماید.
هزینه‌های سرسام‌آور جابجایی اساتید، متخصصین و مدیران مجموعه‌ها برای برگزاری نشست‌های گوناگون به صورت هزینه‌های آشکار و نیز از دست‌دادن بخش قابل توجهی از زمان، نیرو و بازده کاری و فکری این افراد، به عنوان هزینه‌های پنهان، نیاز بسیاری را برای به کار‌گیری از فناوری‌های مدرن ارتباطی به خصوص ویدئوکنفرانس ایجاد کرده است.
در کنار امکانات ارتباطی ویدئوکنفرانس، با بهره‌گیری از این سیستم می‌توانید در یک زمان واحد در چندین مکان حضور داشته باشید. امکانی که تنها با استفاده از این تکنولوژی میسر خواهد بود.
هنوز نظری قرار داده نشده است
 1. بیش از یک ماه پیش
 2. سامانه وب کنفرانس
 3. # 3
پاسخ صحیح Pending Moderation
1
رای
لغو
ویدیو کنفرانس فناوری است که افراد در مکانهای مختلف با فواصل مختلف را قادر می‌سازد صدا و تصویر همدیگر را به صورت زنده دریافت نموده و همانند جلسات حضوری با یکدیگر ارتباط داشته و تبادل نطر نمایند. ویدئو کنفرانس می‌تواند با امکانات افزودهٔ دیگری همانند تبادلِ اسناد و مدارک، اشتراک در تهیه مدارک، ارسال عکس و… نیز همراه باشد.

http://www.pazhoheshkade.ir/wp-content/uploads/2210-300x150.jpg

کاربرد های ویدئو کنفرانس :

اگرچه به سادگی نمی توان برای کاربردهای سیستم های ویدئو کنفرانس حد و مرزی قائل شد اما در ادامه چندین کاربرد عملی و بسیار عالی از سیستم های ویدئو کنفرانس را بر خواهیم شمرد.

نمونه ای از کاربردهای ویدیوکنفرانس :

ارتش
برای دانشگاه ها
برای آموزشگاه ها
برای نمایندگان مجلس
برای شرکت ها و ادارات
ویدئو کنفرانس در پزشکی
هنوز نظری قرار داده نشده است
 1. بیش از یک ماه پیش
 2. سامانه وب کنفرانس
 3. # 4
پاسخ صحیح Pending Moderation
1
رای
لغو
مزایای ویدئو کنفرانس :

گسترش شدید سیستم های ویدئو کنفرانس در سال های اخیر به دلیل مزایای زیادی است که این فناوری با خود به همراه دارد.

الف- مزیت اقتصادی ویدئو کنفرانس :

مهمترین ویژگی یک کنفرانس ویدئویی، حذف مسافرت های شغلی و استفاده بهینه از زمان می باشد.

در جایی که وقت ارزشمند است، اتلاف وقت موجب ضرر اقتصادی می گردد. در نتیجه استفاده از سیستم های ویدئو کنفرانس حداقل هم ارزش با زمان می باشد. هرچه زمان با ارزش تر باشد، با استفاده از ویدئو کنفرانس سود بیشتری نصیب ما خواهد شد.

از طرف دیگر با حذف هزینه های رفت و آمد و مخارج جانبی ناشی از مسافرت ها، در مدت زمان کوتاهی سرمایه گزاری اولیه به سود دهی خواهد رسید.

برای مثال برای دانشگاهی با ۵ استاد پروازی، دانشگاهی که از سیستم ویدئو کنفرانس استفاده می کند در زمانی کمتر از دو سال علاوه بر پرداخت نکردن هزینه اضافی های مربوط به اساتید پروازی، سالانه مبلغی در حدود ۲۰ میلیون تومان صرف جویی اقتصادی خواهد داشت.

ب- سایر مزیت های ویدئو کنفرانس :

علاوه بر مزایای اقتصادی، کنفرانس ویدئویی شرایط جدیدی را فراهم می نماید که پیش از این بسیار مشکل بنظر می رسید.

برای مثال حذف خطرات و مشکلات ناشی از مسافرت چیزی نیست که بتوان قیمتی برای آن در نظر گرفت؛ یا امکان ارتباط مداوم و رو در روی نمایندگان با شهروندان از راه دور واقعا از ارزش بالایی برخوردار است.

---> نمونه هایی از مزایای ویدئو کنفرانس :

1- کاهش فاصله ها و فراهم نمودن امکان حضور همزمان در چندین مکان مختلف
2- حذف خطرات و مشکلات ناشی از مسافرت های شغلی
3- صرف جویی اقتصادی در هزینه های ایاب و ذهاب
4- صرف جویی در وقت
هنوز نظری قرار داده نشده است
 1. بیش از یک ماه پیش
 2. سامانه وب کنفرانس
 3. # 5
پاسخ صحیح Pending Moderation
1
رای
لغو
زیرساخت شبکه برای ویدئو کنفرانس :

بهترین روش برای ایجاد ارتباط ویدئو کنفرانس استفاده از زیرساخت اینترنت و پروتکل IP می باشد. با استفاده از اینترنت با شرایطی خاص، می توان یک ارتباط ویدئو کنفرانس با کیفیت بالا برقرار کرد. یکی از این شرایط سرعت خط دسترسی به اینترنت است. هر چند ویدئو کنفرانس را می توان حتی با خطوط ۶۴ کیلو بیت در ثانیه نیز برقرار کرد، سرعت های بالاتری برای کیفیت تصویر مناسب مورد نیاز است. به عنوان مثال یک ارتباط تصویری مناسب با وضوح استاندارد به یک خط اینترنت ۵۱۲ کیلوبیت نیاز دارد. ویدئو کنفرانس با وضوح بالا (HD) نیاز به پهنای باندی بالاتر از ۲ مگابیت بر ثانیه دارد. علاوه بر دسترسی به اینترنت، برای ویدئو کنفرانس شما نیازمند یک آدرس ای پی معتبر نیز می باشید. آدرس IP در واقع شناسه ای برای هر کامپیوتر متصل به اینترنت است. آدرس IP معتبر به معنی آدرسی است که از هر جای اینترنت قابل دسترسی است.

برقراری یک ویدئو کنفرانس با کیفیت بالا مستلزم استفاده از ترمینال های حرفه ای ویدئو کنفرانس است. این ترمینال ها دارای دوربین هایی قوی و میکروفن هایی برای تولید صدایی با کیفیت بالا هستند. با استفاده از این تجهیزات و محصولات ویدئو کنفرانسی که در شبکه قرار می گیرند، کاربران می توانند ارتباطی بسیار شفاف داشته باشند که قابل مقایسه با ملاقات حضوری باشد.

http://www.pazhoheshkade.ir/wp-content/uploads/245-300x225.jpg

بستر مخابراتی که سیستم فوق جهت انتقال صدا و تصویر از آن استفاده مینماید میتواند چند نقطه کاملاً متمایز کره زمین را به یکدیگر متصل نماید . حداقل سرعت بستر مخابراتی که بواسطه آن میتوان ۲ نقطه را بوسیله سیستم ویدئو کنفرانس به یکدیگر متصل نمود ۶۴ Kbps میباشد .
با توجه به آنکه جهت دیدن تصویر طرف مقابل با کیفیت قابل قبول حداقل ۲۵ فریم در ثانیه میباشد این سئوال مطرح میگردد که چگونه خطوط مخابراتی با پهنای باند ۶۴ KBPS جوابگوی این مهم میباشد . یکی از اصولی که در انتقال تصاویر سیستم ویدئو کنفرانس میبایست توسط سازنده سیستم در نظر گرفته شود فشرده سازی تصاویر میباشد با این دید که در هر فریم تنها اطلاعات نقاطی از تصاویر فریم جدید منتقل گردد که نسبت به فریم قبل تغییراتی در آن بوجود آمده و اطلاعات تصاویر تغییر نیافته انتقال نمی یابد .
با کمک روش فشرده سازی تصاویر میتوان با حداقل پهنای باند خطوط مخابراتی (۶۴ kbps ) سیستم ویدئو کنفرانس را برقرار نمود برای انتقال تصاویر در سیستم ویدئو کنفرانس گروهی حداقل سرعتی که در نظر گرفته شده بین ۱۲۸ kbps تا ۲ mbps میباشد و در غالب موارد ۳۸۴ kbps سرعت قابل قبولی میباشد در سیستم های ویدئو کنفرانس گروهی بجای برقراری ارتباط بین چندین نقطه در مناطق جغرافیائی مختلف به یکدیگر متصل میگردد .
نکته قابل توجه آنکه حداقل سرعت خطوط مخابراتی مذکور توانائی برقراری سیستم ویدئو کنفرانس را داشته اما بدیهی است جهت دریافت و ارسال تصاویر با کیفیت بهتر میبایست از پهنای باند بیشتری استفاده نمود .
با توجه به توانائی استفاده از بیشتر خطوط مخابراتی میتوان این سیستم را بر پایه خطوط مخابراتی , ISDN ,FIBER OPTIC , SATTELITE , WIRELESS , ETHERNET و …. فعال نمود .
یکی از مهمترین عواملی که باعث شده توضیحات مفصلی در خصوص بستر مخابراتی ارائه گردد آن است که سیستم ویدئو کنفرانس بر پایه این بستر استوار میگردد و در حقیقت بستر مخابراتی نقض حیاتی در بقای ویدئو کنفرانس را دارا میباشد .
علاوه بر فشرده سازی تصاویر در سیستم ویدئو کنفرانس بحث حفظ امنیت اطلاعات مبادله شده بین چند نقطه فیزیکی از مهمترین عواملی است که باعث میگردد مدیران نسبت به استفاده از ویدئو کنفرانس محتاطانه عمل نمایند .
برخی از شرکتهای سازنده سیستم ویدئو کنفرانس نظیر SONY از روش Encryption اطلاعات استفاده می نمایند بدین صورت که طرفین در ابتدای برقراری ارتباط نسبت به ورود یک کد بخصوص و یکسان اقدام مینمایند در واقع بکمک این روش نسبت به رمز گذاری اطلاعات اقدام مینمایند .
با این روش امکان هرگونه شنود منتفی میگردد، چراکه جهت رمز گشایی داشتن کلید خصوصی رمز گذاری الزامیست .
پارامترهایی که در انتخاب سیستم ویدئو کنفرانس میبایست مدنظر قرارگیرد علاوه بر بستر مخابراتی ذکر شده مارک و نوع محصولی است که توسط کاربر انتخاب میگردد
توجه به این نکته ضروریست که بهترین مارک بهترین انتخاب نبوده و موارد نظیر گارانتی و پشتیبانی محصول و خرید از نمایندگان رسمی میبایست مد نظر قرار گیرد .
برخی از سازندگان سیستم ویدئو کنفرانس سخت افزارهایی طراحی نموده اند که در نگاه اولیه یک مانیتور LCD بنظر میرسد اما با کمی دقت میتوان دریافت که یک دوربین در قسمت فوقانی و سیستم انتقال صدا در پائین مانیتور تعبیه شده است و در پشت آن قسمتی جهت اتصال به شبکه وجود دارد( ALL IN ONE ). جالب آنکه سخت افزار فوق علاوه بر ارائه سرویس ویدئو کنفرانس همانند یک مانیتور معمولی نیز عمل می نماید و کاربر بر حسب نیاز خود میتواند از هر دو سرویس ویدئو کنفرانس , مانیتور و یا هر دو استفاده نماید .

http://www.pazhoheshkade.ir/wp-content/uploads/267-300x200.jpg
هنوز نظری قرار داده نشده است
 1. بیش از یک ماه پیش
 2. سامانه وب کنفرانس
 3. # 6
پاسخ صحیح Pending Moderation
1
رای
لغو
دوست محترم برای اطلاعات بیشتر میتونی به آدرس زیر مراجعه کنی :
http://www.pazhoheshkade.ir/%D8%A2%D8%B4%D9%86%D8%A7%DB%8C%DB%8C-%D8%A8%D8%A7-%D9%88%DB%8C%D8%AF%D8%A6%D9%88-%DA%A9%D9%86%D9%81%D8%B1%D8%A7%D9%86%D8%B3/

من خودم این اطلاعات رو از همین سایتی که آدرسش رو گذاشتم براتون گرفتم. :) :) :) :) :)

امیدوارم این مطالب مفید بوده باشه براتون. :p :p :p :p :p
موفق باشی.

http://s6.picofile.com/file/8190717384/images_8_.jpg
هنوز نظری قرار داده نشده است
 1. بیش از یک ماه پیش
 2. سامانه وب کنفرانس
 3. # 7
پاسخ صحیح Pending Moderation
0
رای
لغو
ممنون دوستان
هنوز نظری قرار داده نشده است
 1. بیش از یک ماه پیش
 2. سامانه وب کنفرانس
 3. # 8
 • صفحه :
 • 1


پاسخی ارسال نشده است
همچنین این پست قفل است و امکان ارسال نیز وجود ندارد
ham
javidan
faranovin2
nabisa
nbt.p
pol
tat
ayande
 
 
Top
آیا به تازگی با مجموعه اِپرا آشنا شده اید؟ آیا تمایل دارید اطلاعات بیشتری از ما داشته باشید؟ More details…