images/sample/slideshow/logo-loading.png

تالار گفتمان

سوالات خود را جست و جو کنید و اگر جوابی نیافتید، با ایجاد یک بحث جدید، از دیگران راهنمایی بگیرید
چگونه می توان یک سامانه وب کنفرانس راه اندازی و استفاده کرد؟
 1. hesam
 2. سامانه وب کنفرانس
 3. چهارشنبه, 06 خرداد 1394
 4.  اشتراک
هنوز نظری قرار داده نشده است
پاسخ صحیح Pending Moderation
1
رای
لغو
فناوری مورد نیاز برای میزبانی یک کنفرانس وب :

از لحاظ جنبه های اصلی، تأمین کننده ی کنفرانس وب، به یک کامپیوتر با یک لینک اینترنت، یک وبکم یا دوربین ویدئویی دیجیتال برای ویدئوی زنده، VoIP) Voice over IP) برای صدای بلادرنگ، نرم افزاری برای هماهنگ سازی جلسه، فضای کافی بر روی یک سرور و نهایتاً پهنای باند لازم برای انطباق با کنفرانس نیاز دارد.
ضمائمی که برگزاری کنفرانس را تعاملی تر و کاربر پسندتر می کنند، می توانند فناوری کنفرانس وب ویدئوئی را پیچیده نمایند. برای مثال، ممکن است یک میزبان کنفرانس وب ویدئویی بخواهد از نمایش اسلاید و یا ویدئوهای جاری از قبل آماده شده، استفاده کند که در نتیجه به نرم افزارهایی نظیر Microsoft PowerPoint و Adobe Flash برای ایجاد آنها نیاز خواهد داشت. همچنین، ممکن است میزبان برای اداره یک نشست پرسش و پاسخ زنده با شرکت کنندگان، به Chat متنی و یا برنامه های پیام رسانی فوری (IM) نیاز داشته باشد.در بعضی از موارد، میزبان ترجیح می دهد این توانایی را در اختیار شرکت کنندگان قرار دهد که بجای یک نرم افزار اختصاصی از مرورگرهای وب خودشان برای حضور در کنفرانس استفاده نمایند.
برنامه های کنفرانس وب، ابزارهای ارتباطی اینترنتی و صفحات وب را برای ایجاد یک محیط ملاقات تعاملی ترکیب می نمایند که در آن شرکت کنندگان می توانند اسناد مورد نظر خود را بصورت آنلاین به اشتراک گذاشته و نقش فعالی را در یک فرآیند تصمیم گیری بلادرنگ ایفا کنند. ابزارهایی که در یک برنامه کنفرانس وب جمع می شوند، عبارتند از:

- زبان های HTML، XML و ASP
- جاوا اسکریپت
- انیمیشن Flash
- پیام رسانی فوری
- صدا و ویدئوی جاری (Streaming)

این برنامه های نرم افزاری گاهی اوقات با نرم افزارهای کاربردی ارتباطات دفتری موجود یک شرکت نظیر پست الکترونیک، تقویم و پیام رسانی ترکیب می شوند. این وضعیت به میزبان کنفرانس وب امکان می دهد تا اطلاعاتی نظیر نام و آدرس های eMail شرکت کنندگان را به منظور ارسال دعوتنامه های مربوطه بطور خودکار از منابع موجود نظیر یک فهرست تماس eMail بیرون بکشد.
بر حسب نوع برنامه، ارائه کنندگان کنفرانس وب در عین حال قادر به انجام موارد زیر خواهند بود:
- نمایش و یا به اشتراک گذاشتن نرم افزارهای کاربردی با شرکت کنندگان
- نمایش همزمان 10 شرکت کننده، که تصویر هر یک در ناحیه ی فرم بندی مخصوص به خود بر روی صفحه نمایش داده خواهد شد.
- ضبط کنفرانس وب بصورت یک Podcast برای مشاهده های بعدی بصورت آنلاین
- تعامل با شرکت کنندگان برای Chat، نشست های پرسش و پاسخ و یا پاسخگویی به سؤالات نظرسنجی
- استفاده تعاملی از یک وایت برد با سایر شرکت کنندگان برای ترسیم و به اشتراک گذاشتن ایده ها
- استفاده از کنترل های صوتی برای قطع/ وصل صدای شرکت کنندگان و کنترل سطوح ولوم صدای آنها
- ارسال دعوتنامه ها و یادآوری های مربوط به کنفرانس وب بصورت eMail، نگهداری سوابق ثبت نام یا حضور عملی و همچنین پیگیری نظرسنجی های پس از کنفرانس
- سنجش مشارکت مخاطبین با شاخص های وضعیت روانی
فروشندگان زیادی امروزه نرم ا فزارهای Web Conferencing را ارائه می کنند که در میان آنها می توان به Microsoft Live Meeting، Adobe Acrobat Connect، WebEx Event Center و بسیاری موارد دیگر اشاره نمود. با اینحال فروشندگان محصولات کنفرانس وب بجای آنکه صرفاً یک نرم افزار Web Conferencing را در اختیار شرکت ها قرار دهند تا خودشان از آن استفاده کنند، معمولاً نرم افزار خود را به همراه سرویس های میزبانی عرضه می نمایند که یک هزینه ی ماهیانه از پیش تعیین شده را در بر می گیرد.

فناوری های جدید و در حال توسعه در حوزه ی کنفرانس وب :

کنفرانس وب نحوه ی انجام فعالیت های تجاری توسط شرکت ها را تغییر داده است و با در نظر گرفتن فناوری های جدید و در حال توسعه، می توان پیش بینی کرد که تغییرات بسیار بیشتری در پیش رو قرار گرفته اند. دو مورد از این ضمائم فناوری کنفرانس وب عبارتند از صدای VoIP و کنفرانس HD.
VoIP (یا Voice over Internet protocol) یک فناوری کنفرانس وب در حال توسعه به حساب می آید. VoIP سیگنال های صدای آنالوگ را به داده های دیجیتالی تبدیل می کند که می توانند بر روی اینترنت جابجا شوند. کنفرانس های وب در ابتدا برای برقراری ارتباط شرکت کنندگان و میزبان بصورتی که بتوانند با یکدیگر بطور بلادرنگ تعامل داشته باشند، به خطوط تلفن تکیه داشتند. با این حال، اکنون بعضی از شرکت ها از VoIP استفاده می کنند که به این ترتیب ارتباط صوتی مذکور به سادگی مابین کامپیوترها و بدون دخالت تلفن برقرار می شود.
غیر از نرم افزار VoIP، تمام چیزی که برای انتقال صدا مابین کامپیوترها به آن نیاز خواهید داشت یک میکروفن، بلندگوها، یک کارت صدا و یک اتصال اینترنت سریع است.
کنفرانس HD یک فناوری جدید کنفرانس وب است که شاید برای همه مناسب نباشد. HD به "High Definition" اشاره دارد (درست همانند تلویزیون های اچ دی) . HD تصویری با وضوح بالاتر را تأمین می کند زیرا تعداد خطوط اسکن Progressive صفحه نمایش در آن افزایش یافته است. بطور معمول، HD به 720 خط اکسن Progssive ( و یا بیشتر از آن) در ارتفاع صفحه نمایش با سرعت نوسازی 60 بار در ثانیه اشاره دارد.
در حوزه ی کنفرانس وب، HD تصاویر واضح تری و آشکارتری را برای کنفرانس تأمین می کند. اما در حال حاضر این فناوری محدودیت های خاص خود را دارد. بعنوان مثال، شما به یک وبکم با قابلیت های HD نیاز خواهید داشت که فعلاً به چند نمونه خاص نظیر Logitech Quickcam محدود می شوند. بعلاوه، HD به پهنای باند بسیار بیشتری نسبت به کنفرانس ویدئوئی استاندارد نیاز دارد که استفاده از آن را بر روی اینترنت محدود می سازد.
اما شرکت های میزبانی کنفرانس وب در حال کاوش فناوری های جدید هستند. برای مثال، نرم افزار کنفرانس ویدئوئی و وب e/pop از شرکت WireRed Software می تواند از یک وبکم HD بهره گیری نماید. با پیشرفت فناوری، احتمالاً HD جایگاه بیشتری را در کنفرانس وب بدست خواهد آورد.
هنوز نظری قرار داده نشده است
 1. بیش از یک ماه پیش
 2. سامانه وب کنفرانس
 3. # 1
پاسخ صحیح Pending Moderation
1
رای
لغو
شما برای میزبانی یک کنفرانس وب که تنها چند شرکت کننده ی معدود در آن حضور دارند، به ملزومات زیادی نیاز نخواهید داشت. اگر یک کامپیوتر با یک لینک اینترنت، یک وبکم، یک تلفن یا VoIP برای صدای بلادرنگ و نرم افزاری برای هماهنگی جلسه در اختیار دارید، آماده برگزاری کنفرانس هستید.
اجازه بدهید از نزدیک به چند راه حل میزبانی وب که برای اشخاص و یا بنگاه های تجاری کوچک بازاریابی می شوند، نگاهی بیندازیم.
Adobe Acrobat Connect می تواند یک اتاق جلسه ی شخصی آنلاین را با هزینه ای کمتر از 40 دلار در ماه و یا 400 دلار در سال برای شما فراهم کند. این سرویس، تعداد نامحدودی از جلسات آنلاین در هر زمان دلخواه با حداکثر 15 شرکت کننده را در بر می گیرد. ویژگی هایی که در اختیار شما قرار خواهند گرفت عبارتند از اشتراک گذاری صفحه نمایش، وایت برد، Chat، صدا، ویدئو و همچنین سطوح متعددی از امنیت. برخلاف بعضی از سرویس ها، این مورد با Mac OS X نیز کار می کند.
GotoMeeting.com از شرکت Citrix Systems به شما امکان می دهد تا تعداد نامحدودی از جلسات آنلاین با حداکثر 15 شرکت کننده را در ازای 50 دلار در ماه و یا 460 دلار در سال سازماندهی و میزبانی نمائید. این هزینه، راه اندازی جلسه از eMai و برنامه های پیام رسانی فوری، اشتراک گذاری صفحه نمایش، ابزارهای ترسیمی بر روی صفحه نمایش، Chat، گزارش حاضرین، اشتراک گذاری نرم افزار کاربردی و ضبط و پخش دسک تاپ جلسه را به همراه معماری ارتباط امن پیشرفته در بر می گیرد.
IBM یک راه حل کم هزینه را با LotusSametime Unyte Plus ارائه می کند. این راه حل شامل اشتراک گذاری صفحه نمایش، نشانگر و حاشیه نویسی، زمانبندی نشست با یک کلیک، کمک از راه دور و رمزگذاری (SSL(Secure Socket Layer می باشد. دامنه ی قیمت گذاری بر حسب تعداد شرکت کنندگان از 30 دلار در سال برای میزبان و یک بیننده تا 100 دلار در سال برای میزبان به همراه 4 بیننده و نهایتاً 450 دلار در سال برای میزبان و حداکثر 24 بیننده متغیر است.
هنوز نظری قرار داده نشده است
 1. بیش از یک ماه پیش
 2. سامانه وب کنفرانس
 3. # 2
پاسخ صحیح Pending Moderation
1
رای
لغو
درست همانند هر فعالیت دیگری که از اینترنت استفاده می کند، کنفرانس وب نیز با این ریسک همراه خواهد بود که هکرها و یا شرکت های رقیب به استراق سمع آن پرداخته و اطلاعات مختلفی را جمع آوری کنند. در طول یک کنفرانس وب، داده ها بطور موقت بر روی یک سرور اینترنتی اشتراکی ذخیره سازی می شوند که به خود شرکت برگزار کننده کنفرانس و یا شرکت تأمین کننده سرویس های میزبانی کنفرانس وب تعلق دارد. این دقیقاً همان زمانی است که داده ها بیشترین آسیب پذیری را در برابر سرقت پیدا می کنند.
بعنوان محافظت، اکثر شرکت های میزبانی کنفرانس وب یک روش سه بخشی را برای تأمین امنیت داده ها در طول یک کنفرانس وب اتخاذ می کنند:
1- رمزگذاری با فناوری SSL)Secure Socket Layer) به منظور اینکه داده ها برای هر فردی غیر از گیرندگان مورد نظر، غیرقابل خواندن باشند.
2- جریان داده غیرمتوالی. داده های رمزگذاری شده بجای آنکه بر روی یک کامپیوتر ذخیره سازی شوند دائماً مابین کامپیوتر میزبان و کامپیوترهای شرکت کنندگان سوئیچ می کنند.
3- کنترل نفوذ که شبکه را برای یافتن کاربران غیرمجاز اسکن نموده و یک درگاه انتقال را برای رد دسترسی آنها می بندد.

بعنوان میزبان یک کنفرانس وب، شما می توانید اقداماتی را انجام دهید تا مطمئن شوید که کنفرانس در امنیت کافی قرار دارد. بعضی از این اقدامات عبارتند از:
1- اگر از سرویس های میزبانی شده استفاده می کنید، بررسی نمائید که شرکت میزبان چگونه امنیت کنفرانس را تضمین می کند و مطمئن شوید که با نیازهای شما انطباق دارد. شرکت ها معمولاً اطلاعات مشروحی را بر روی سایت های وب خود ارائه می نمایند و می توانند به پرسش های شما پاسخ دهند. به دنبال انطباق با استانداردهای IETF یا XCON و گواهینامه هایی از یک طرف ثالث باشید.

---> { در حالیکه هر شرکت میزبانی کننده کنفرانس وب دارای معماری امنیتی مخصوص به خود می باشد، همه ی آنها با استانداردهای غیررسمی صنعتی انطباق دارند. استانداردهای اینترنت (مانند استانداردهای مربوط به امنیت کنفرانس وب) غالباً مبتنی بر مشخصات توسعه یافته توسط IETF)Internet Engineering Task Force) هستند. سپس تولیدکنندگان، شرکت های میزبانی وب و سایرین بطور ارادی با این استانداردها مطابقت یافته و از آنها پیروی می کنند.
با شناخت نیازهای موجود، IETF گروه کاری XCON)Centralized Conference Working Group) را در سال 2003 تشکیل داد تا استانداردهایی را برای کنفرانس وب توصیه نماید. XCON در حال توسعه ی یک مجموعه ی استانداردسازی شده از پروتکل ها برای کنفرانس های چند رسانه ای است که نیاز به امنیت قوی و ملزومات Authorization در آنها بسیار چشمگیر می باشد. در حالیکه XCON هنوز بر روی بخشی از این مجموعه کار می کند، شرکت ها در معماری امنیتی خود از برخی توصیه های تکمیل شده آن استفاده می نمایند. به همین دلیل، ممکن است در توضیحاتی که شرکت های میزبان درباره ی سیستم های امنیتی خود ارائه می کنند با عنوان XCON مواجه شوید. } <---

2- دعوتنامه ها را از طریق eMail امن و تنها برای فهرستی که با دقت انتخاب شده اند، ارسال کنید. اگر کنفرانس با اطلاعات حساسی سر و کار دارد، ممکن است نخواهید آن را در خارج از یک گروه معین تبلیغ نمائید.
3- وارد شوندگان را در طول کنفرانس غربال کنید. شرکت کنندگان دعوت نشده را یافته و به دسترسی آنها خاتمه دهید. نرم افزارهای کنفرانس وب غالباً از چنین قابلیت هایی برخوردار می باشند.
4- تصمیم بگیرید که چه اطلاعاتی (و در چه نقطه ای در طول برگزاری کنفرانس) باید برای هر یک از شرکت کنندگان قابل دسترسی باشند. ممکن است نیازی نباشد که همه شرکت کنندگان به اطلاعات حساس دسترسی پیدا کنند. در بعضی از موارد شما نیاز دارید چنین اطلاعاتی را تنها برای مدت کوتاهی "بر روی میز" قرار دهید.
در نهایت، هرگز فکر کردن درباره ی جنبه های امنیتی را با پایان کنفرانس متوقف نکنید. برای مثال، مطمئن شوید که شرکت میزبان بلافاصله پس از برگزاری کنفرانس داده های محرمانه ها را از سرورهای خود حذف می نماید. دسترسی به کنفرانس ضبط شده را محدود نموده و اگر یک Podcast را از کنفرانس ارائه می کنید، آن را به دقت برای حذف اطلاعات حساس ویرایش نمائید.
هنوز نظری قرار داده نشده است
 1. بیش از یک ماه پیش
 2. سامانه وب کنفرانس
 3. # 3
پاسخ صحیح Pending Moderation
1
رای
لغو
شما می توانید تمام جزئیات یک کنفرانس وب را خودتان اداره کنید، از ارسال دعوتنامه ها گرفته تا طرح ریزی قبلی برای رویداد مورد نظر و نهایتاً پیگیری های پس از کنفرانس. اما استفاده از سرویس های یک میزبانی کنفرانس وب می تواند کل این فرآیند را بسیار آسانتر نماید.
شرکت هایی که بعنوان میزبان های کنفرانس وب سرویس دهی می کنند، در زمینه ی نرم افزارها و سرویس های مربوطه تخصص پیدا کرده اند تا چنین رویدادهایی را بصورت روانی برگزار نمایند. گذشته از دانش، تجربه و فناوری، میزبانان کنفرانس وب در عین حال می توانند بخشی از وظایف را بر عهده گرفته و کارهای شما را آسانتر کنند.
در ابتدایی ترین سطح، میزبانان وب می توانند فضای مورد نیاز شما را فراهم کنند. شما نمی توانید یک کنفرانس وب را بدون فضای سرور و پهنای باند منطبق با آن برگزار نمائید. بجای برگزاری یک کنفرانس وب بر روی سرور شرکت خودتان، یک میزبان کنفرانس وب به شما و شرکت کنندگان مربوطه اجازه می دهد تا با استفاده از یک لینک و کد دسترسی بر روی سرورهای آنها Login کنید.
بسیاری از میزبانان کنفرانس وب در عین حال زمان و تخصص مورد نیاز برای نصب و نگهداری نرم افزار کنفرانس وب در داخل شرکت را حذف می کنند. شما و شرکت کنندگان کنفرانس می توانید از ویژگی هایی نظیر Chat، اشتراک گذاری فایل، وایت برد، رأی گیری های ساده (و به اشتراک گذاشتن نتایج آنها) و یا مشاهده ی ویدئوی جاری، بدون هرگونه نرم افزار خاصی بهره گیری نمائید. با اینحال، ممکن است نیاز داشته باشید نرم افزاری را برای دسترسی به ویژگی های تعاملی نظیر رأی گیری های پیچیده و یا کنترل دسک تاپ یک شرکت کننده از راه دور، بارگذاری کنید.
شرکت های میزبانی کننده کنفرانس وب در عین حال پرسنل پشتیبانی آموزش دیده ای نظیر مدیران رویداد برای اداره جزئیات ثبت نام و برگزاری و همچنین تیم پشتیبانی فنی زنده به منظور پاسخگوئی سؤالات پیش از کنفرانس یا برطرف نمودن هرگونه مشکل فنی در طول برگزاری کنفرانس را تأمین می کنند.
شرکت های میزبانی کننده کنفرانس وب، روش های قیمت گذاری مختلف و متفاوتی را برای بسته های سرویس و نرم افزار خود ارائه می نمایند. متداولترین روش های امروزی عبارتند از:
- اشتراک ثابت ماهیانه: یک هزینه ماهیانه، سرویس هایی را برای هر تعدادی از کنفرانس های وب که شما در طول این زمان به آنها نیاز داشته باشید، پوشش می دهد.
- مجوز Pay perUse: هزینه ای که یکبار (یا بطور سالیانه) پرداخت می شود، به همراه یک هزینه بر حسب دقیقه برای هر کنفرانس
- مجوز Shared Seat: یک هزینه ی کلی که یک بار پرداخت می شود، بعلاوه، هزینه ای برای هر شرکت کننده (Seat)
- مجوز Named User: یک هزینه ی سالیانه، به همراه هزینه ای برای هر یک از سخنرانان کنفرانس در سال
شرکت های بزرگتر می توانند مجوزهای متعددی را براساس نرخ جداگانه هر مجوز خریداری نمایند.
اگر در نظر دارید از یک شرکت میزبانی کنفرانس وب استفاده کنید، گزینه های فراوانی را در اختیار خواهید داشت. گذشته از قیمت و نوع مجوز، بعضی از عوامل دیگری که می توانید در هنگام تصمیم گیری به آنها فکر کنید عبارتند از:
- ملزومات سیستم: اکثر نرم افزارهای کنفرانس برای سیستم عامل ویندوز طراحی شده اند.
- عملکردهای خاصی که در نرم افزار به آنها نیاز دارید: آیا می خواهید از وایت برد، Chat، نظرسنجی های تعاملی و یا ضبط جلسات استفاده کنید؟
-سرویس های خاصی که به آنها نیاز دارید: نظیر یک مدیر رویداد که در برگزاری کنفرانس به شما کمک کند
- سهولت استفاده: چه در مورد نصب هرگونه نرم افزار مورد نیاز و چه در مورد توابعی که در طول یک کنفرانس وب از آنها استفاده خواهید نمود.
- امنیت: در حوزه های دسترس پذیری جلسات، امنیت تضمین شده و رمزگذاری سطح سیستم فروشنده
- عمق محصول و تخصص فروشنده در زمینه برگزاری کنفرانس های وب
- خدمات مشتریان، براساس تجربه سایر شرکت ها
هیچ کنفرانسی بدون طرح ریزی مناسب، موفق نخواهد بود. در واقع شما احتمالاً متوجه خواهید شد که برای طرح ریزی یک کنفرانس بیشتر از برگزاری خود کنفرانس وقت صرف می کنید.
هنوز نظری قرار داده نشده است
 1. بیش از یک ماه پیش
 2. سامانه وب کنفرانس
 3. # 4
پاسخ صحیح Pending Moderation
1
رای
لغو
طرح ریزی یک کنفرانس وب :
هیچ کنفرانس وبی نمی تواند بدون طرح ریزی مناسب به طور روانی اجرا شود. طرح ریزی یک کنفرانس وب الزاماً نباید پیچیده باشد. شما می توانید طرح ریزی کنفرانس وب خود را درست همانند طرح ریزی یک سخنرانی زنده انجام دهید، تنها با این تفاوت که باید ملاحظات مربوط به فناوری را نیز در نظر بگیرید.
احتمالاً اولین قدم این است که شما برای برنامه ریزی یک کنفرانس وب نمی توانید تا آخرین دقیقه صبر کنید. شما باید کار خود را با فاصله ی مناسبی قبل از زمان مورد نظر برای برگزاری کنفرانس آغاز نمائید. برای مثال، اگر قبلاً کنفرانس های وب را بطور داخلی در شرکت خود و یا با استفاده از یک شرکت میزبانی کنفرانس وب برگزار نکرده اید، باید یک شرکت میزبانی کنفرانس وب را برای این منظور انتخاب نمائید.
در حالیکه هر کنفرانس وب با دیگری متفاوت است، ما در اینجا به مراحلی اشاره خواهیم کرد که می توانند در مرحله طرح ریزی به شما کمک کنند :

1- آنچه که تصمیم دارید انجام دهید را تعریف نموده و خودتان را به آنچه که می تواند در زمان تعیین شده برای کنفرانس وب تحت پوشش قرار گیرد، محدود کنید.
2- اگر می خواهید از سرویس های یک شرکت میزبانی وب استفاده کنید، به منظور تعیین یک تاریخ و زمان برای کنفرانس وب، بررسی جزئیات مقدماتی (نظیر ملزومات سیستم برای کامپیوترهایی که از آنها استفاده خواهید کرد) و همچنین دریافت لینک ها و کدهای دسترسی که بایستی برای شرکت کنندگان ارسال شوند، با شرکت مورد نظر تماس بگیرید. بهتر است نیم ساعت زمان اضافی را در برنامه زمانبندی خود پیش بینی کنید، چون ممکن است کنفرانس کمی بیشتر طول بکشد.
3- تصمیم بگیرید که چه کسانی باید در کنفرانس مربوطه شرکت داشته باشند، سپس آنها را با استفاده از نرم افزار کنفرانس دعوت نمائید. لینک و کد دسترسی که این افراد برای شرکت در کنفرانس به آنها نیاز خواهند داشت را در دعوتنامه ها درج کنید.
4- یک دستور جلسه ی یک صفحه ای زمانبندی شده را تهیه نمائید. براساس این دستور جلسه، مضمون جلسه نظیر صفحات گسترده، Presentation ها و اسناد را آماده کنید. شخصی را مسئول آماده سازی مواد مورد استفاده توسط نرم افزار کنفرانس نمائید. حتماً این مواد را قبل از برگزاری کنفرانس آزمایش کنید.
5- توجه داشته باشید که صرفاً تماشای شخصی که در حال صحبت می باشد نمی تواند توجه شرکت کنندگان را برای مدت طولانی حفظ کند. همیشه کنفرانس خود را زنده نگهدارید. از فناوری قابل دسترسی برای تغییر فعالیت ها با ویدئو یا اسلایدها، نظرسنجی تعاملی، اشتراک گذاری نرم افزار کاربردی و یا وایت برد بهره بگیرید.
6- حداقل یک اسلاید را ایجاد نمائید تا در هنگام Log on شرکت کنندگان نمایش داده شود، به این ترتیب آنها می دانند که در کنفرانس وب صحیح حضور دارند. این اسلاید می تواند شامل دستور جلسه و یا مراجع ذکر شده در طول کنفرانس باشد.
7- انتظارات شرکت کنندگان را تعیین نمائید، به آنها اجازه بدهید که بدانند چطور باید برای شرکت در کنفرانس آماده شوند و تمام مواد مورد نیاز را از قبل برای آنها ارسال کنید. یک یادآوری از لینک و کد دسترسی را در این مجموعه درج نمائید.
8- یک نظرسنجی آنلاین را آماده کنید که شرکت کنندگان بتوانند پس از برگزاری کنفرانس آن را تکمیل نموده و شما را از نقطه نظرات خود آگاه کنند.
9- به اندازه ی کافی تمرین کنید تا کاملاً با نحوه ی استفاده از ابزارهای ناظم (Moderator)آشنائی داشته باشید. به این ترتیب می توانید به پرسش ها پاسخ داده و یا به شرکت کنندگان اجازه دهید که مواد خود را به بقیه ی گروه نشان دهند.
10- در صورت امکان، یک جلسه ی تمرینی از کنفرانس وب (و یا حداقل هر یک از Presentationها) را که یک هفته زودتر برگزار کرده و تغییرات مورد نیاز را اعمال نمائید.
11- شخص دیگری را انتخاب کنید تا در طول برگزاری یک کنفرانس مسئولیت پشتیبانی فنی On-site را در شرکت شما بر عهده بگیرد. به این ترتیب شما می توانید بر روی میزبانی کنفرانس وب تمرکز نمائید.
12- حداقل نیم ساعت زودتر در موقعیت خود قرار بگیرید تا بتوانید نرم افزار کنفرانس را پیش از آغاز جلسه راه اندازی نمائید. مطمئن شوید که اتصالات و محتوای مورد نیاز بطور صحیح کار می کنند.
13- کنفرانس را برای افرادی که نمی توانند در آن حضور داشته باشند، ضبط کنید.
14- پس از کنفرانس، یک Email تشکر را برای شرکت کنندگان ارسال نموده و از آنها بخواهید که نظرسنجی شما را تکمیل کنند. از نتایج نظرسنجی برای بهبود کنفرانس های وب آتی خود بهره گیری نمائید.
امنیت یکی از ملاحظات حیاتی در طرح ریزی یک کنفرانس وب به حساب می آید. شما می خواهید مطمئن شوید که تنها افراد دعوت شده می توانند در کنفرانس شرکت داشته باشند. بعلاوه، شما مطمئناً می خواهید بدانید که امنیت سیستم کاملاً مستحکم می باشد.
---> ( توضیح درباره ی مسائل امنیتی مرتبط با کنفرانس های وب را در پاسخ های قبل از این پاسخ، قرار داده ام. )
هنوز نظری قرار داده نشده است
 1. بیش از یک ماه پیش
 2. سامانه وب کنفرانس
 3. # 5
پاسخ صحیح Pending Moderation
1
رای
لغو
دوست محترم، برای توضیحات بیشتر میتونی به آدرس زیر مراجعه کنی که البته اطلاعاتی که من برایتان قرار دادم هم از همین منبع است. ;) ;) ;) :) :) :) :

http://www.shara.ir/view/14590/%DA%86%DA%AF%D9%88%D9%86%D9%87-%DB%8C%DA%A9-%DA%A9%D9%86%D9%81%D8%B1%D8%A7%D9%86%D8%B3-%D9%88%D8%A8-%D8%B1%D8%A7-%D9%85%DB%8C%D8%B2%D8%A8%D8%A7%D9%86%DB%8C-%DA%A9%D9%86%DB%8C%D9%85%D8%9F

امیدوارم این مطالب کمکتون کرده باشه. :) ;) ;)
موفق باشید. :p ;)
http://s3.picofile.com/file/8190710234/2009325n52t2dlve9.gif
هنوز نظری قرار داده نشده است
 1. بیش از یک ماه پیش
 2. سامانه وب کنفرانس
 3. # 6
پاسخ صحیح Pending Moderation
1
رای
لغو
ممنون
شما هم همینطور
هنوز نظری قرار داده نشده است
 1. بیش از یک ماه پیش
 2. سامانه وب کنفرانس
 3. # 7
پاسخ صحیح Pending Moderation
1
رای
لغو
hesamنوشت:

ممنون
شما هم همینطور


خواهش میکنم ;) ;) ;)
متشکرم ;) ;)
هنوز نظری قرار داده نشده است
 1. بیش از یک ماه پیش
 2. سامانه وب کنفرانس
 3. # 8
پاسخ صحیح Pending Moderation
1
رای
لغو
http://s6.picofile.com/file/8190915976/174.gif
هنوز نظری قرار داده نشده است
 1. بیش از یک ماه پیش
 2. سامانه وب کنفرانس
 3. # 9
 • صفحه :
 • 1


پاسخی ارسال نشده است
همچنین این پست قفل است و امکان ارسال نیز وجود ندارد
ham
javidan
faranovin2
nabisa
nbt.p
pol
tat
ayande
 
 
Top
آیا به تازگی با مجموعه اِپرا آشنا شده اید؟ آیا تمایل دارید اطلاعات بیشتری از ما داشته باشید؟ More details…