images/sample/slideshow/logo-loading.png

تالار گفتمان

سوالات خود را جست و جو کنید و اگر جوابی نیافتید، با ایجاد یک بحث جدید، از دیگران راهنمایی بگیرید
محققان آمریکایی موفق به ساخت رایانه ای کوچکتر از یک دانه برنج شدند که دارای قابلیت ها و کاربردهای متفاوت در پزشکی و صنعت است.محققان دانشگاه میشیگان به سرپرستی «دیوید بلاو» در مدت یک دهه تحقیق، موفق به طراحی و ساخت کوچکترین رایانه جهان در اندازه یک دانه برنج شدندو آن را Michigan Micro Mote نامیدند. ابعاد مینیاتوری این رایانه از طریق کاهش انرژی مورد نیاز سیستم برای کار کردن، حاصل شد.. پروفسور «دیوید بلاو» اظهار کرد: رایانه Michigan Micro Mote قادر است تا اطلاعات را دریافت، پردازش و سپس ذخیره کند.
محققان قصد دارند تا از این رایانه در کاربردهای متفاوت از پزشکی گرفته تا اهداف صنعتی استفاده کنند. اندازه کوچک این رایانه به کاربران اجازه می دهد تا با تزریق آن به بدن، نوار قلب بگیرند و درجه حرارت بدن و فشار خون را اندازه بگیرند.از سوی دیگر این رایانه مورد توجه صنعت نفت نیز قرار گرفته است. که می توان آن را در چاه های نفت وارد و از آن برای شناسایی نواحی نفتی استفاده کرد.

این رایانه دارای سلول های خورشیدی مینیاتوری است که انرژی باتری خود را با نور محیط تامین می کند و همچنین قادر است علاوه بر نور خورشید از روشنایی اتاق های داخل خانه که فاقد نور طبیعی خورشید هستند نیز استفاده کند..این محصول صفحه کلید، ماوس و صفحه نمایش ندارد و برنامه ریزی و شارژ سیستم از طریق نور انجام می شود.
با انعکاس نور در فرکانس بالا، امکان ارسال اطلاعات به رایانه فراهم می شود و از طریق فرکانس های رادیویی اطلاعات را پردازش و به رایانه دیگر ارسال می کند.
پردازشگر فونیکس به کار رفته در این رایانه تنها 915 در 915 میکرو متر بوده که تنها به ۵۰۰ میکرووات انرژی نیاز دارد وبا حداقل مصرف انرژی کار می کند؛ میزان مصرف انرژی این سیستم به طور شگفت انگیزی پایین بوده و این رقم در حدود یک میلیون بار کمتر از تلفن های همراه معمولی است.همچنین میتوان رایانه مینیاتوری Michigan Micro Mote را به انواع حسگرها و دوربین‌های مختلف مجهز کرد.

منبع: ایسنا-ایرنا
 1. نیلوفر بخشی خرم دره
 2. مهندسی کامپیوتر
 3. پنج شنبه, 07 خرداد 1394
 4.  اشتراک
هنوز نظری قرار داده نشده است
پاسخ صحیح Pending Moderation
2
رای
لغو
وااای چقدر عالیه!!!!

ممنون نیلوفر جان
هنوز نظری قرار داده نشده است
 1. بیش از یک ماه پیش
 2. مهندسی کامپیوتر
 3. # 1
پاسخ صحیح Pending Moderation
1
رای
لغو
http://www.picturesanimations.com/t/thank_you/003_flowerswing_thanks4.gif
هنوز نظری قرار داده نشده است
 1. بیش از یک ماه پیش
 2. مهندسی کامپیوتر
 3. # 2
 • صفحه :
 • 1


پاسخی ارسال نشده است
همچنین این پست قفل است و امکان ارسال نیز وجود ندارد
ham
javidan
faranovin2
nabisa
nbt.p
pol
tat
ayande
 
 
Top
آیا به تازگی با مجموعه اِپرا آشنا شده اید؟ آیا تمایل دارید اطلاعات بیشتری از ما داشته باشید؟ More details…