images/sample/slideshow/logo-loading.png

Google map یا Waze؟ کدام بهتر است؟

رفت وآمد در شهر های پرجمعیت، با وجود ترافیک های سنگین همیشه به دنبال راهکاری هستیم که در کوتاه ترین زمان ممکن به مقصد خود برسیم و در زمان خود صرفه جویی کنیم. خوشبختانه با پیشرفت تکنولوژی اپلیکیشن هایی تولید شده اند که بهترین مسیر را به ما نشان می دهند که سریع تر به مقصد برسیم.
در این میان دو اپلیکیشن google map و waze از محبوبیت بالایی در بین کاربران برخوردار هستند که هر کدام ویژگی های پرکاربردی دارند که مختصر به آن اشاره می کنیم.
عملکرد دو اپلیکیشن مسیریابی:
Waze : این اپلیکیشن یک برنامه مسیریابی مقصد یه مقصد است و مشابه شبکه های اجتماعی است به طوری که کاربران می توانند در جریان تصادف های به وقوع پیوسته، ترافیک های به وجود آمده در مسیر قرار بگیرند و در صورت لزوم مسیری جدید به کاربر پیشنهاد می شود تا در زمان کوتاه تر به مقصد برسد.
همچنین در هر تغییر مسیر به صورت گویا به شما اطلاع می دهد که از کدام اتوبان و یا خیابان باید عبور کنید که این امر در هنگام رانندگی کمک شایانی به شما خواهد کرد که با تمرکز بیشتری به مسیر خود ادامه دهید.

waze

 

Google map: از نظر کاربران، گوگل مپ یک اپلیکیشن مسیریاب استاندارد است که فقط مختص مسیریابی در حین رانندگی نیست بلکه مسیر های حمل و نقل عمومی و حتی پیاده روی را نشان می دهد.
همچنین امکان جستجو نزدیک ترین پمپ بنزین، رستوران، هتل و فروشگاه ها نیز وجود دارد.

googlemap

 

نتیجه گیری: در حال حاضر تعداد زیادی از کاربران برای مسیریابی از اپلیکیشن waze استفاده می کنند که امکانات بالایی نیز دارد که می توان به عنوان مثال به نشانگر سرعت اشاره کرد که اگر از سرعت مجاز در مسیر فعلی بالاتر رفتید به شما هشدار می دهد و از جریمه شدن پیشگیری می کند و یا زمان رسیدن به مقصد را تخمین می زند و در صورت بروز تصادف و یا هر مشکل ترافیکی دیگر، زمان معطل شدن شما را نیز اطلاع رسانی می کند. اپلیکیشن google map امکانات بسیاری نیز دارد که به آن اشاره شد و کاربران بسیاری هستند که برای مسیریابی فقط از گوگل مپ استفاده می کنند وحاضر به کارکردن با اپلیکیشن های مشابه نمی شوند.
اینکه کدام اپلیکیشن برای شما مفید خواهد بود بستگی به این دارد که کدام اپلیکیشن مطابق نیاز های شما برای مسیریابی است. پس انتخاب با شماست.

ham
javidan
faranovin2
nabisa
nbt.p
pol
tat
ayande
 
 
Top
آیا به تازگی با مجموعه اِپرا آشنا شده اید؟ آیا تمایل دارید اطلاعات بیشتری از ما داشته باشید؟ More details…