images/sample/slideshow/logo-loading.png

سه شنبه, 05 خرداد 1394 11:26

پیگیری دولت برای اتصال همه دستگاه‌ های اجرایی به شبکه ملی اطلاعات

نوشته شده توسط
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

پیگیری دولت برای اتصال همه دستگاه‌ های اجرایی به شبکه ملی اطلاعات

سازمان فناوری اطلاعات طبق قانون برنامه پنجم توسعه با برگزاری جلسات توجیهی با دستگاه‌های اجرایی درصدد اتصال دستگاه‌های باقیمانده به شبکه ملی اطلاعات است.

وزارت ارتباطات مکلف است با استفاده از توان بخش دولتی و غیر دولتی امکان اتصال 100 درصد دستگاه‌های کشور را به شبکه ملی اطلاعات فراهم کند و دستگاه‌های اجرایی هم طبق برنامه‌ی پنجم توسعه، موظف به اتصال، اشتراک‌گذاری اطلاعات، تبادل و تعامل در حوزه دولت الکترونیکی هستند.

معاون توسعه و مدیریت شبکه‌ی ملی اطلاعات سازمان فناوری اطلاعات چندی پیش اعلام کرد که تاکنون 17 جلسه با حدود 67 دستگاه اجرایی در زمینه‌ی اتصال به شبکه ملی اطلاعات برگزار شده است.

سازمان فناوری اطلاعات ایران پیگیر این موضوع است و تاکنون با پیگیری سازمان اکثر دستگاه‌هایی که امکان ارایه خدمات و تعامل الکترونیکی را دارند متصل شدند و خدمات الکترونیکی خود را از طریق شبکه بین خود و ادارات وابسته انجام می‌دهند و وزارت ارتباطات از این حیث به تکلیف خود عمل کرده است.

فاز مقدماتی و اشتراک‌گذاری اطلاعات در تهران با توجه به سند اجرایی دولت الکترونیکی و ایجاد مرکز ملی تبادل اطلاعات بین دستگاه‌ها، شروع شده و در بعضی استان‌ها نظیر قم هم در حال پیگیری است.

همچنین در این باره انصاری با بیان این که در گذشته پیگیر اتصال دستگاه‌ها به شبکه بودیم، افزود: تقریبا تمام دستگاه‌هایی که نیاز به شبکه دارند، در عرضه خدمات الکترونیکی و ارتباط G2G بین خود و مجموعه‌های دیگر و ادارات وابسته به شبکه متصل شده‌اند، اما در حال حاضر کیفی کردن خدمات و اجرای مستندات دولت الکترونیکی مد نظر سازمان است.

به گفته‌ی او ارتباط دستگاه‌ها از طریق نقطه به نقطه تعامل‌پذیر، توسعه پذیر و مدیریت‌پذیر نخواهد بود از این رو، باید ارتباط از طریق سوئیچ‌های تعاملی که وزارت ارتباطات ایجاد کرده و مطابق دستورالعمل‌ها و اسناد دولت الکترونیکی که سال گذشته در شورای عالی فناوری اطلاعات به تصویب رسید، برقرار شود.

با این روش، ارتباطات مطابق نظام مشخص صورت گرفته و در نتیجه هر چقدر اتصال افزایش یابد، امکان توسعه و مدیریت ارتباطات بعدی وجود دارد.

 
خواندن 639 دفعه آخرین ویرایش در پنج شنبه, 07 خرداد 1394 08:34

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

ham
javidan
faranovin2
nabisa
nbt.p
pol
tat
ayande
 
 
Top
آیا به تازگی با مجموعه اِپرا آشنا شده اید؟ آیا تمایل دارید اطلاعات بیشتری از ما داشته باشید؟ More details…